ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعتبار 220 میلیارد ریال برای تکمیل واحدهای کشاورزی زنجان اختصاص یافت

کشاورزی در پاکستان10 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: سال قبل مبلغ ۲۲۰ میلیارد ریال در بخش صنایع تبدیلی به منظور تکمیل واحدهای نیمه تمام این حوزه اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، حسین جعفری شامگاه پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه پرورش گوسفند داشتی افشاری 5 هزار راسی مولد از جمله طرح‌های دانش‌بنیان بوده و کاملا مبتنی بر اقتصاد مقاومتی طراحی و تدوین شده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه پرورش گوسفند داشتی افشاری 5 هزار راسی مولد توسط بخش خصوصی اجرایی شده است، تصریح کرد: در این پروژه از توان علمی متخصصان داخلی بهره برده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان ابراز کرد: طرح انتقال ژن چندقلوزایی FecB  از گوسفند «برولامرینو » به گوسفند «افشاری» در قالب طرح تحقیقاتی-کاربردی از طریق لقاح طبیعی و مصنوعی به دامهای دامداران هدف برای نخستین بار در کشور در سال 85 با حمایت سازمان جهاد کشاورزی با وارد کردن سلول‌های جنسی از کشور نیوزیلند و از نژاد «برولامرینو» در دانشگاه زنجان آغاز شد.

وی عنوان کرد: زنجان به عنوان نخستین استان کشور در سال 90 شرکت دانش بنیان را به منظور تثبیت و توسعه ویژگی گوسفند اصلاح شده در بین گله‌های گوسفند افشاری با هدف افزایش چند قلوزایی و افزایش راندمان لاشه به گله‌های دامداران را به ثبت رساند و ایستگاه مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان را به این شرکت واگذار کرد.

جعفری خاطرنشان کرد: از این پس با هدف تکثیر دام اصلاح شده جدید، گله‌های  پیشرو صنعتی و روستایی را هماهنگ و از سال 91 و 92 گله داران واجد شرایط را به منظور افزایش سرعت تکثیر دام انتخاب شدند.

وی گفت: در حال حاضر در استان زنجان 20 روستا با 42 گله تحت پوشش طرح انتقال ژن چندقلوزایی FecB  از گوسفند «برولامرینو » به گوسفند «افشاری» قرار گرفته‌اند و تثبیت نژاد گوسفند افشاری در گله‌های مردمی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به رتبه نخست زنجان به لحاظ میزان رشد در زمینه پرورش ماهی افزود: سال قبل مبلغ 220 میلیارد ریال در بخش صنایع تبدیلی به منظور تکمیل واحدهای نیمه تمام اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه 230 هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان تحت پوشش طرح مساحی اراضی قرار گرفته‌اند بر لزوم ورود ادوات الگویی از جمله ادوات کشت مستقیم و کمباین سیب‌زمینی و سایر ماشین‌ها و ادوات به بخش کشاورزی استان تاکید کرد.

جعفری با اشاره به توفیقات حاصل شده توسط کارشناسان این سازمان در تولید هسته‌های مقاوم بذری رتبه استان زنجان در بخش آموزش بهره‌برداران را رتبه اول اعلام کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده