ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شورای راهبردی جمعیت برای نخستین بار در کشور در استان اصفهان راه‌اندازی شد

استاندار اصفهان تسنیم 6 استاندار اصفهان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و اصول ۱۴ گانه در سیاست‌های ابلاغی ایشان پیرامون موضوع جمعیت، گفت: شورای راهبردی جمعیت برای نخستین بار در کشور، در استان اصفهان راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان که به مناسبت روز ملی جمعیت برگزار شد، اظهارداشت: در ادبیات مدیریت استراتژیک، جمعیت به عنوان یک مولفه قدرت مطرح است و به عبارتی هرچه جمعیت یک کشور بیشتر شود، قدرت آن نیز در ارتباط با مسائل داخلی و خارجی بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه همیشه جمعیت هم به عنوان فرصت و هم به عنوان تهدید مطرح است، افزود: جمعیت کارآمد، تربیت یافته و متناسب با ظرفیت‌های لازم به عنوان فرصت مطرح می‌شود و جمعیتی که تحت آموزش و تربیت نباشد، اشتغال نداشته باشد و تحت ظرفیت‌های موجود نباشد تهدید به شمار می رود.

استاندار اصفهان یادآور شد: در دهه 60 با توجه به اینکه ظرفیت‌های لازم از ابعاد مسکن، غذا و ... برای افزایش جمعیت وجود نداشت سیاست‌های تنظیم خانواده به کار گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه کمتر از 8 سال پیش وزارت جهاد کشاورزی مطالعات بسیار عمیقی به انجام رساند، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد براساس جمع بندی صورت گرفته با امکانات و نیروی انسانی موجود و غیره امکان تامین غذا برای 300 میلیون نفر جمعیت وجود دارد که به دلیل افزایش بهره وری، استفاده بهینه از امکانات و غیره ایجاد شده است.

زرگرپور افزود: مقام معظم رهبری نیز در سخنرانی‌های خود به این موضوع اشاره کرده‌اند و می‌توان گفت در صورتی که مدیریت و برنامه ریزی درست و استفاده بهینه و با برنامه از منابع داشته باشیم می‌توانیم با همین شرایط موجود برای 3.5 برابر جمعیت ایران مواد غذایی تهیه کنیم.

وی اظهار داشت: با این تحقیقات و نتایج ارائه شده اشکالی که به عنوان یک مانع برای افزایش جمعیت و رسیدن به یک نرخ رشد جمعیت معقول گرفته می‌شود برداشته شد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه برای رسیدن به جمعیتی که فرصت باشد باید در زمینه تعلیم و تربیت، اشتغال، ازدواج، مسکن و ... کار نماییم، گفت: اگر برنامه‌ریزی درستی در این زمینه‌ها صورت نگیرد افزایش جمعیت تبدیل به تهدید خواهد شد ولی اینگونه نیز نخواهد بود که کشور در رابطه با رسیدن به این امور محدودیتی داشته باشد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و اصول 14 گانه در سیاست‌های ابلاغی ایشان و حرکت‌های خوبی که از نظر حقوقی و قانونی در مجلس شورای اسلامی انجام شده است، گفت: نگرانی وسیعی که درباره کاهش نرخ جمعیت بود از بین رفته و در حال خارج شدن از آن شرایط هستیم و ان‌شالله کشور پرقدرتی خواهیم شد که افزایش جمعیت برای آن به فرصت تبدیل شده است.

زرگرپور افزود: استان اصفهان نخستین استانی است که شورای راهبردی جمعیت را تشکیل داده است و الگویی برای سایر استان‌ها به شمار می‌رود و حتما باید این جلسات به صورت مستمر با محتویات مطلوب برگزار شود تا نتایج این جلسات، برای سایر استان‌ها ارائه گردد.

وی از دستگاه‌ها خواست وظایف خود را در این رابطه با قوت به انجام برسانند و در جلسه آینده شورا، طرح‌ها و ایده‌های خود را به جلسه ارائه نمایند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده