ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز خرید دولتی شیر دامداران از اول خرداد‌

شیر معاون وزیر جهاد کشاورزی اول خرداد را روز آغاز خرید شیرخام تولیدشده دامداران از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی اعلام کرد و گفت: البته اولویت برای خرید و صادرات محصول به کارخانجات تعلق دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، حسن رکنی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با توجه به شرایط حاکم در حال حاضر بیش از 9 میلیون تن شیر در کشور تولید می‌شود، اظهار داشت: بخش اعظمی از این میزان محصول در داخل کشور مصرف و 500 تا 600 هزار تن صادر می‌شود.

وی با اشاره به مشکل دامداران و تولیدکنندگان شیر بر لزوم توجه به صادرات هر چه بیشتر این محصول به خارج از کشور تاکید کرد و افزود: البته به منظور ورود موفق به بازارهای خارجی در حوزه شیر باید برنامه‌ریزیهای مدونی انجام گیرد چرا که در عرضه لبنیات بین کشورهای مختلف جهان رقابت جدی وجود دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی با اشاره به ارائه طرح مربوط به مشوق‌های صادراتی در حوزه شیرخام با هدف حمایت از تولیدکنندگان از سوی وزیر به هیئت دولت خاطرنشان کرد: کلیات این درخواست پذیرفته شده است.

وی عنوان کرد: با موافقت طرح ارائه مشوقهای صادراتی و در راستای به تعادل رساندن عرضه و تقاضا در محصول شیر کارخانجات فرآوری مواد لبنی شیرخشک مازاد تولید شده خود را در آینده‌ای بسیار نزدیک صادر می‌کنند.

رکنی اول خرداد را روز آغاز خرید شیرخام تولیدشده از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی اعلام کرد و گفت: البته در وهله نخست خرید و صادرات محصول شیر توسط کارخانجات انجام می‌گیرد و اگر این کارخانجات موفق به جذب تمامی محصولات نشوند دولت به عنوان حامی تولیدکنندگان وارد عمل شده و نسبت به خرید شیرخام توسط سازمان تعاون روستایی اقدام می‌کند.

وی با بیان اینکه علاوه بر این دولت اعتباری را در قالب یارانه و یا هر چیز دیگر از تولیدکنندگان شیر قائل خواهد شد، ابراز کرد: با عملیاتی شدن این برنامه‌ها مقدار مازاد شیر از کشور خارج می‌شود و از سویی دیگر فعالیت واحدهای تولیدکننده این محصول به سمت کیفی شدن و بهینه شدن پیش می‌رود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی با اشاره به طرح احداث واحد پرورش گاو شیری 6 هزار راسی در کشک آباد شهرستان خدابنده که با حضور وزیر جهاد کشاورزی کلنگ‌زنی شد، افزود: این طرح از جمله موارد مورد تاکید در سفر ریاست جمهوری به استان زنجان در سال 93 بوده است که با تلاش دست‌اندرکاران این پروژه از جمله طرحهای موفق بخش کشاورزی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده