ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازشماری آرای تبریز هنوز تمام نشده است

عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست خبری در استانداری لرستان، با بیان اینکه "امسال گام‌های خوبی برای مبارزه با قاچاق کالا در کشور برداشته می‌شود"، به پیچیدگی مقوله قاچاق در کشور اشاره کرد و گفت: قاچاق کالا با سوءاستفاده از برخی قوانین و مجاری قانونی صورت می‌گیرد. خبرگزاری ایسنا: عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست خبری در استانداری لرستان، با بیان اینکه "امسال گام‌های خوبی برای مبارزه با قاچاق کالا در کشور برداشته می‌شود"، به پیچیدگی مقوله قاچاق در کشور اشاره کرد و گفت: قاچاق کالا با سوءاستفاده از برخی قوانین و مجاری قانونی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه "سال گذشته در حوزه قاچاق کالا و ارز 30 درصد توفیق داشته‌ایم که البته این توفیق بیشتر به مربوط به قاچاق سوخت است"، افزود: در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت سال گذشت گام‌های خوبی برداشته شده است که امسال نیز این روند ادامه خواهد یافت.

وزیر کشور درخصوص بدهی‌های دولت نیز گفت: این بدهی‌ها شامل بدهی‌های انباشته شده‌اند که از دولت‌های گذشته تاکنون به‌جا مانده‌اند و مربوط به بانک‌ها، پیمانکاران و دستگاه‌ها است.

رحمانی فضلی اضافه کرد: برای پرداخت این بدهی‌ها باید بتوانیم در حوزه تولید، سرمایه‌گذاری داشته باشیم و منابع مناسبی را از طرق مختلف برای این امر در نظر بگیریم. پرداخت بدهی‌ها نباید آثار منفی در اقتصاد کشور داشته باشد. در دولت قبلی برخی با استفاده از تجدید دارایی‌ها به دنبال تسویه این بدهی‌ها بوده‌اند ولی این امر با مخالفت روبرو شد.

وزیر کشور با بیان اینکه "فعالیت‌های اقتصادی باید موجب رونق تولید شود"، گفت: در حوزه این زیرساخت‌ها قطعا در این دولت جهش داشته‌ایم؛ البته برخی از مناطق به دلیل برنامه‌ریزی‌های غلط از پیش از انقلاب آسیب‌های جدی دیده‌اند که مشکلات آنها با روال معمول حل نمی‌شود.

رحمانی فضلی بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی نباید به دولت تکیه کنیم. در حال حاضر درآمد حاصل از تولید و صادرات نفت ما با این رقمی که دو میلیون در روز صادرات انجام می‌دهیم رقمی حدود 35 تا 36 میلیارد دلار است که اصلا رقمی نیست و حتی نمی‌توانیم حقوق افراد را هم با آن پرداخت کنیم و با این حال باید به دنبال جذب منابع جدید باشیم.

وی در خصوص بازشماری آراء شهر تبریز نیز اظهار کرد: بازشماری آراء شهر تبریز هنوز تمام نشده است؛ البته بازشماری تنها مربوط به تبریز نبوده بلکه شهرهای دیگری را هم بازشماری کرده‌ایم که در مرحله اول مشکلی نداشته‌ایم و در بازشماری مرحله دوم هم مشکلی نداریم. در هر حال شورای نگهبان برای ما فصل‌الخطاب است.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X