تنبیه بدنی زمینه ساز بزهکاری در کودکان و نوجوانان است -آکا

سایت کودک ، نی نی آکااصول تربیتی نوجوان آکاایران: تنبیه بدنی زمینه ساز بزهکاری در کودکان و نوجوانان است ,????? ????,[categoriy]

تنبیه بدنی زمینه ساز بزهکاری در کودکان و نوجوانان است

تنبیه بدنی زمینه ساز بزهکاری در کودکان و نوجوانان است -آکا????? ????

آکاایران: تنبیه بدنی زمینه ساز بزهکاری در کودکان و نوجوانان است

تنبیه بدنی زمینه ساز بزهکاری در کودکان و نوجوانان است


کارشناس بهداشت با توضیح درباره «تنبیه» به عنوان ابزاری روانشناختی برای تربیت کودک، تنبیه بدنی را از مصادیق کودک‌آزاری دانست که می‌تواند زمینه بزهکاری را در کودکان و نوجوانان به وجود آورد.شهرام خرازی‌ها در گفت‌وگو با فارس، گفت: متأسفانه تنبیه معنی خشونت و کتک خوردن را در ذهن تداعی می کند، در حالی که واژه تنبیه به معنی بیدار کردن است و می تواند نتایج مثبتی در پی داشته باشد.وی افزود: تنبیه ابزاری روانشناختی برای کودکی است که از مسیر تربیتی‌اش منحرف شده است.این کارشناس بهداشت تصریح کرد: گاهی کودکان و نوجوانان در جاده تربیت وارد تونل، سراشیبی و سربالایی می‌شوند. در این شرایط والدین به عنوان ناظر و هدایت کننده باید بچه‌ها را همراهی کنند.خرازی‌ها ادامه داد: این همراهی باید با جستجوی علت باشد نه پرخاشگری و خشونت.وی گفت: تنبیه بدنی ذهن کودکان و نوجوانان را می رنجاند و آن ها را دچار خشم و حالت‌های تدافعی نسبت به والدین می‌کند.وی افزود: گاهی کودکان این خشم را بر سر خواهر و برادر کوچکترشان تخلیه می‌کنند و گاهی نیز آن را به تعویق می اندازند تا در فرصت مناسب آن را نشان دهند.رئیس گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: تنبیه بدنی از مصادیق کودک آزاری است که زمینه آسیب‌های اجتماعی مانند بزهکاری را در آینده کودکان و نوجوانان فراهم می‌کند.خرازی‌ها تصریح کرد: تنبیه بدنی علاوه بر تحقیر کودک می تواند بر اساس الگوی مشاهده ای این رفتار را به او آموزش دهد.وی خاطرنشان ساخت: تنبیه بدنی به هر دلیل مطرود است و والدین باید از آن اجتناب کنند.

به گزارش آکاایران:  گرد آوری مطالب : آکا ایران


[ منبع این خبر سایت آکاایران-کودک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تنبیه بدنی زمینه ساز بزهکاری در کودکان و نوجوانان است -آکا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-کودک منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X