فرهنگ جامع زبان و ادب فارسی درحال تدوین است

جعفر یاحقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جلد اول این فرهنگ چاپ شده و روند کار با دقت لازم از سوی صاحبنظران فرهنگستان زبان و ادب فارسی ادامه دارد.
وی اظهار کرد: اجرای طرح های پژوهشی در حوزه زبان و ادب فارسی برای افزودن بر غنای فرهنگ زبان ملی از مولفه های فرهنگستان زبان و ادب فارسی است.
یاحقی با بیان این که در فرهنگ لغت های گذشته اشکال های زیادی وجود داشت، تصریح کرد: کار تدوبن فرهنگ جامع زبان و ادب فارسی بر اساس بررسی و مطالعه بیش از یک هزار متن از متون تاریخی و ادبی انجام می شود.
وی تصریح کرد: در فرهنگ جامع در حال تدوین به مقوله واژه گزینی صحیح کلمه ها توجه ویژه ای شده و تکمیل آن خدمت بزرگی به زبان و ادب فارسی است.
یاحقی به برنامه های واژه گزینی درست فرهنگستان زبان و ادب فارسی اشاره کرد و گفت: تبدیل زبان فارسی به زبان علم و معرفی آن به دیگر ملت ها و مطلوبتر شدن این زبان از اولویت های فرهنگستان زبان و ادب فارسی است.
وی کمبود منابع مالی و نیروی انسانی را از مشکلات فرهنگستان زبان و ادب فارسی برشمرد.
عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی برای شرکت در همایش بزرگداشت حکیم فردوسی به یاسوج سفر کرده است.
2077/6162/8134 1568

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهنگ جامع زبان و ادب فارسی درحال تدوین است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X