ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شمال غرب تهران مترو دار می‌شود

مدیر اجرایی نیمه شمالی خط 6 مترو تهران گفت: اتصال 1620 متر تونل رمپ در محدوده ابشناسان تا میدان کوهسار در این خط انجام شد. خبرگزاری میزان: علی مزینانی در خصوص آخرین وضعیت نیمه شمالی این خط مترو گفت: روز سه شنبه اتصال 1620متر تونل رمپ ابشناسان تا میدان کوهسار از خط 6 مترو انجام شد. این خط به طول 35 کیلومتر است که در فاز نخست آن 31 کیلومتر و با 27 ایستگاه در حال ساخت است.
 
وی با بیان اینکه این خط مترو از ایستگاه دولت آباد شروع شده و تا شمال غرب تهران و منطقه سولقان در محدوه پارک کوهسار ادامه می یابد، گفت: نیمه شمالی این خط شامل 8 کیلومتر و 370 متر با 7 ایستگاه و 1 پست برق در دست احداث است.
 
به گفته وی ایستگاه های بخش شمالی خط 6 مترو شامل آیت الله کاشانی – اشرفی؛ حکیم –پیامبر؛ آیت الله کاشانی –مسجدنظام مافی؛ شهرزیبا؛ تقاطع همت - کوهسار؛ کوهسار –ابشناسان؛ کوهسار است.
 
وی با بیان اینکه در این بخش 22نقطه برای تونل حفاری شده است، گفت: تاکنون 7جفت تونل به یکدیگر متصل شده اند و 15تونل باقی مانده که تا پایان مرداد ماه به یکدیگر متصل می شوند. این در حالیست که اکنون 58 درصد از مسیر تونل حفاری شده و 32 درصد از مسیر تونل نیز لاینینگ شده است.
 
مدیر اجرایی بخش شمالی خط 6 مترو تاکید کرد: لاینینگ تونل خط 6 مترو تا پایان شهریور ماه به اتمام می رسد.
 
مزینانی ادامه داد:اکنون در بخش نیمه شمالی خط 6 مترو در مجموع 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم .
 
مدیر اجرایی بخش شمالی خط 6 مترو تهران افزود: اکنون در نیمه شمالی خط 6 مترو بالغ بر 3هزار نیروی انسانی در 4 شیفت 24 ساعته در حال فعالیت هستند.
 
وی اظهار کرد: خط 6 که جنوب شرقی تهران را به شمال ‌غربی وصل می‌کند، به طور میانگین در عمق  30متر زیرزمین ساخته می شود که با همه خطوط مترو تلاقی دارد تا شاهد تسهیل دسترسی مسافران باشیم. 

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده