ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بستر لازم برای جذب هیئت علمی مورد نیازدانشگاه پزشکی بیرجند ایجاد شود

فرشید عابدی معاون دانشگاه پزشکی بیرجند معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی بیرجند گفت: باید بستر لازم برای جذب سالانه عضو هیئت علمی مورد نیاز بر اساس نیازهای بومی استان ایجاد شود و آموزش جامع زنان نیز باید در بیمارستان انجام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبیرجند،  فرشید عابدی شامگاه پنج شنبه در نهمین جشنواره شهید مطهری و روز بزرگداشت استاد اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی جزو دانشگاه‌هایی است که قدمت 30 ساله دارد و رتبه بندی سال 1390 انجام شد.

وی با اشاره به اجرای طرح راد افزود: این طرح در حوزه‌های مختلف در 5 حیطه برگزار شده است و ما در رتبه بندی در حوزه کمی آموزش رتبه 17 هستیم و در حیطه کمیتی باید تلاش بیشتری را انجام دهیم و باید در مدیریت آموزشی میانگین توسعه کیفی دانشگاه تلاش صورت بگیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در مجموع رتبه دانشگاه رتبه بسیار خوبی نیست و قرار است این رتبه را افزایش دهیم و اکنون نگاه ما زیر ساختی است و باید این نگاه را نیز افزایش دهیم.

عابدی تصریح کرد: حوزه امور آموزش برای همه مشخص است و فعالیت برای کسب مجوز‌ها به کار‌شناسی ارشد و آزمون صلاحیت بالینی به 14 دانشگاه سطح کشور ارائه شده و خراسان جنوبی یکی از این دانشگاه‌ها بود.

وی با اشاره به آزمون‌های صلاحیت خاطرنشان کرد: آزمون‌ها به صورت بومی است و مصاحبه‌های زیادی صورت می‌گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یادآور شد: اصلاح فرآیند‌های حوزه آموزشی مهم‌ترین اقدام بود که انجام شد و باید به سمت اصلاح فرآیند برویم و نگاه دوم به این فرآیند تعویض اختیار است.

عابدی اظهار داشت: راه اندازی مدیریتی امور هیأت علمی سال گذشته به منظور برنامه ریزی متمرکز در خصوص برنامه‌های هیأت علمی انجام شده است و دانشگاه باید به سمت دانشگاه قابل قبول حرکت کند.

وی با اشاره به اینکه مهرماه با طرح تحول و نوآوری مواجه شدیم که بار سنگینی را ایجاد کرد افزود: در این راستا 15 درصد از اعضای هیأت علمی در دبیرخانه به این طرح کمک کردند و همچنین پروژه‌های مختلفی تدوین شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به بسته‌های تحول بیان کرد: بسته‌های تحول شامل 11 بسته متحول و یک بسته آموزشی است که برای مأموریت‌ها به دانشگاه واسپاری شده است.

عابدی با اشاره به مأموریت‌های ویژه تصریح کرد: تدوین، طراحی، اجرا و ارزشیابی برنامه درسی رشته‌های علوم پزشکی مبتنی بر هنر، پیش نویس کوریکولوم تخصصی دندانپزشک خانواده تدوین شد و طرح دندانپزشک خانواده برای اولین بار در کشور مطرح شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین موظف شده‌ایم به سمت دانشگاه‌های بر‌تر شرق کشور حرکت کنیم که این جز با همت همه اعضاء امکان پذیر نیست و همچنین باید تعاملات با بخش‌های غیر دولتی برای سرمایه گذاری در آموزش عالی سلامت را ارتقا دهیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یادآور شد: مجاری نوین درآمد زایی باید کشف و استقرار داده شود و مرکز آموزش مهارت‌های بالینی با تجهیزات به روز در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند باید راه اندازی و ارتقاء داده شود.

عابدی افزود: همچنین باید بستر لازم برای جذب سالانه عضو هیأت علمی مورد نیاز بر اساس نیازهای بومی استان ایجاد شود و آموزش جامع زنان نیز باید در بیمارستان انجام شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده