بستر لازم برای جذب هیئت علمی مورد نیازدانشگاه پزشکی بیرجند ایجاد شود

فرشید عابدی معاون دانشگاه پزشکی بیرجند معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی ودرمانی بیرجند گفت: باید بستر لازم برای جذب سالانه عضو هیئت علمی مورد نیاز بر اساس نیازهای بومی استان ایجاد شود و آموزش جامع زنان نیز باید در بیمارستان انجام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبیرجند،  فرشید عابدی شامگاه پنج شنبه در نهمین جشنواره شهید مطهری و روز بزرگداشت استاد اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی جزو دانشگاه‌هایی است که قدمت 30 ساله دارد و رتبه بندی سال 1390 انجام شد.

وی با اشاره به اجرای طرح راد افزود: این طرح در حوزه‌های مختلف در 5 حیطه برگزار شده است و ما در رتبه بندی در حوزه کمی آموزش رتبه 17 هستیم و در حیطه کمیتی باید تلاش بیشتری را انجام دهیم و باید در مدیریت آموزشی میانگین توسعه کیفی دانشگاه تلاش صورت بگیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: در مجموع رتبه دانشگاه رتبه بسیار خوبی نیست و قرار است این رتبه را افزایش دهیم و اکنون نگاه ما زیر ساختی است و باید این نگاه را نیز افزایش دهیم.

عابدی تصریح کرد: حوزه امور آموزش برای همه مشخص است و فعالیت برای کسب مجوز‌ها به کار‌شناسی ارشد و آزمون صلاحیت بالینی به 14 دانشگاه سطح کشور ارائه شده و خراسان جنوبی یکی از این دانشگاه‌ها بود.

وی با اشاره به آزمون‌های صلاحیت خاطرنشان کرد: آزمون‌ها به صورت بومی است و مصاحبه‌های زیادی صورت می‌گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یادآور شد: اصلاح فرآیند‌های حوزه آموزشی مهم‌ترین اقدام بود که انجام شد و باید به سمت اصلاح فرآیند برویم و نگاه دوم به این فرآیند تعویض اختیار است.

عابدی اظهار داشت: راه اندازی مدیریتی امور هیأت علمی سال گذشته به منظور برنامه ریزی متمرکز در خصوص برنامه‌های هیأت علمی انجام شده است و دانشگاه باید به سمت دانشگاه قابل قبول حرکت کند.

وی با اشاره به اینکه مهرماه با طرح تحول و نوآوری مواجه شدیم که بار سنگینی را ایجاد کرد افزود: در این راستا 15 درصد از اعضای هیأت علمی در دبیرخانه به این طرح کمک کردند و همچنین پروژه‌های مختلفی تدوین شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به بسته‌های تحول بیان کرد: بسته‌های تحول شامل 11 بسته متحول و یک بسته آموزشی است که برای مأموریت‌ها به دانشگاه واسپاری شده است.

عابدی با اشاره به مأموریت‌های ویژه تصریح کرد: تدوین، طراحی، اجرا و ارزشیابی برنامه درسی رشته‌های علوم پزشکی مبتنی بر هنر، پیش نویس کوریکولوم تخصصی دندانپزشک خانواده تدوین شد و طرح دندانپزشک خانواده برای اولین بار در کشور مطرح شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین موظف شده‌ایم به سمت دانشگاه‌های بر‌تر شرق کشور حرکت کنیم که این جز با همت همه اعضاء امکان پذیر نیست و همچنین باید تعاملات با بخش‌های غیر دولتی برای سرمایه گذاری در آموزش عالی سلامت را ارتقا دهیم.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یادآور شد: مجاری نوین درآمد زایی باید کشف و استقرار داده شود و مرکز آموزش مهارت‌های بالینی با تجهیزات به روز در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند باید راه اندازی و ارتقاء داده شود.

عابدی افزود: همچنین باید بستر لازم برای جذب سالانه عضو هیأت علمی مورد نیاز بر اساس نیازهای بومی استان ایجاد شود و آموزش جامع زنان نیز باید در بیمارستان انجام شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بستر لازم برای جذب هیئت علمی مورد نیازدانشگاه پزشکی بیرجند ایجاد شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X