طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز شهرستان کهنوج آغاز شد

به گزارش ایرنا محمدحسن کردستانی شامگاه پنجشنبه در نشست کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهنوج افزود: توانمندسازی جوامع محلی، محرومیت زدایی و فراهم ساختن زمینه جلب و افزایش مشارکت مردم درحفظ، احیاء، توسعه و بهره برداری از منابع طبیعی توام با خلق ثروت برای مردم از جمله اهداف این طرح است که اجرای آن از روز پنجشنبه آغاز شد.
وی تصریح کرد: نگاه امروز ما بهره مندی از مشارکت همه جانبه مردم با نگاه توانمندسازی اقتصادی آنها همراه با خلق ثروت برای جامعه است لذا باید بر اساس تعامل و همکاری های درون سازمانی و برون سازمانی و همچنین جذب اعتبارات لازم استانی و ملی و مدیریت همه داشته ها به دنبال تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی باشیم.
وی با بیان اینکه مدیریت منابع طبیعی مدیریت سرمایه ها، بلند مدت و مبتنی بر مشارکت مردم است گفت: با تلاش تمامی پرسنل منابع طبیعی جنوب کرمان این اداره کل توانست سال گذشته در زمینه های مختلف حائز رتبه برتر کشوری شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان افزود: یکی از افتخارات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان انتخاب این اداره کل از سوی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری به عنوان اولین پایلوت کشوری در زمینه حفاظت مشارکتی و ساماندهی و بکارگیری جوامع محلی در پیشگیری و اطفاء حریق عرصه های منابع طبیعی است.
وی ادامه داد: لازمه تحقق اهداف کوتاه مدت و بلند مدت داشتن برنامه ریزی و نظم در تمامی امور است تا در کوتاه ترین زمان ممکن بیشترین بهره وری را داشته باشیم.
کردستانی گفت: ادارات منابع طبیعی شهرستان ها به عنوان بازوهای توانمند اجرایی اداره کل بایستی هم از نظر امکانات و هم از نظر نیروی متخصص انسانی تقویت شده و در راستای حفظ، احیاء، توسعه و بهره برداری اصولی از پهنه وسیعی از اراضی که به عنوان منابع طبیعی محسوب می شود، تلاش و کوشش داشته باشند.
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان مستقل از مرکز استان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.
7450/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز شهرستان کهنوج آغاز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X