فرهنگ جامع زبان و ادب فارسی درحال تدوین است

جعفر یاحقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : جلد اول این فرهنگ جامع چاپ شده است و روند این کار با دقت لازم از سوی صاحبنظران فرهنگستان زبان وادب فارسی ادامه دارد.
وی اظهار کرد: اجرای طرح های پژوهشی درحوزه زبان و ادب فارسی برای افزودن برغنای فرهنگ زبان ملی از مولفه های فرهنگستان زبان و ادب فارسی است.
یاحقی با بیان این که در فرهنگ لغت های گذشته اشکالات زیادی وجود داشت تصریح کرد: کار تدوبن فرهنگ جامع زبان و ادب فارسی براساس بررسی و مطالعه بیش از یک هزار متن از متون تاریخی و ادبی انجام می شود.
وی تصریح کرد: در فرهنگ جامع درحال تدوین به مقوله واژه گزینی صحیح کلمات توجه ویژه ای شده است و تکمیل آن خدمت بزرگی به زبان وادب فارسی محسوب خواهد شد.
یاحقی به برنامه های واژه گزینی درست فرهنگستان زبان و ادب فارسی اشاره کرد و گفت: تبدیل زبان فارسی به زبان علم و معرفی آن به دیگر ملت ها و مطلوبتر شدن این زبان از اولویت های فرهنگستان زبان و ادب فارسی است.
وی کمبود منابع مالی و نیروی انسانی را از مشکلات فرهنگستان زبان و ادب فارسی برشمرد.
وی برای شرکت درهمایش بزرگداشت حکیم فردوسی به یاسوج سفرکرده است.
6162/8134

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهنگ جامع زبان و ادب فارسی درحال تدوین است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X