فاصله قانونی بین کمترین و بیشترین حقوق

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: طبق قانون فاصله بین کمترین و بیشترین حقوق 7 برابر است و مسؤولان اجرایی اراده مناسبی برای جلوگیری و کنترل این مسأله ندارند.

به گزارش فارس، محمدحسین فرهنگی در خصوص فیش‌های حقوقی چند ده میلیونی، با بیان اینکه در قانون برای فاصله بین حداکثر و حداقل حقوق هفت برابر ذکر شده است، اظهار داشت: با توجه به این مسأله حقوق بالاترین مقامات با افرادی که تازه استخدام شده‌اند نباید بیشتر از هفت برابر فاصله داشته باشند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر افزود: اما با وجود این، برخی موسسات با توجه به اینکه منابع آنان دولتی بوده به خودشان اجازه می‌دهند درآمدهایی را برای خودشان تعیین کنند و متأسفانه در مسؤولان اجرایی اراده مناسبی برای جلوگیری و کنترل بی‌رویه این مسأله وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه در قانون مدیریت کشوری به صراحت ذکر شده و اخیرا مجلس قوانینی وضع کرد که آن را هم محدود کرد، اظهار داشت: از مسؤولان اجرایی انتظار می‌رود تیمی تشکیل داده و به‌طور جدی موضوع را بررسی و جلوگیری کنند و همچنین مجلس دهم نیز باید نسبت به ابن موضوع حساسیت ویژه‌ای نشان دهد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نهادهای دولتی و شبه‌دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی باید تابع یک ضابطه باشند و اینکه به نام قشر ضعیف و آسیب‌پذیر و به کام قشرهای خاص که عادت هم کرده‌اند به این قبیل استفاده‌ها نباشد، البته موسسات دولتی و نهادهای غیردولتی باید از این موضوع مراقبت کنند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فاصله قانونی بین کمترین و بیشترین حقوق» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X