ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش بینی قیمت نفت تا پایان سال میلادی

برنامه ریزی اوپک برای دفاع از کاهش قیمت نفت در بازار پاسخ داده و با به تعادل رسیدن میزان تقاضا و تولید، قیمت نفت به بشکه ای ۵۰ دلار رسیده است. خبرآنلاین: برنامه ریزی اوپک برای دفاع از کاهش قیمت نفت در بازار پاسخ داده و با به تعادل رسیدن میزان تقاضا و تولید، قیمت نفت به بشکه ای ۵۰ دلار رسیده است.

وزیر نفت کنونی کویت، انس الصالح در مصاحبه ای در کویت مطرح کرد که نفت امسال را با قیمت بشکه ای ۵۰ دلار به اتمام خواهد رساند و در اواخر سال بازار به روند قبلی خود باز خواهد گشت. تقاضای نفت رو به افزایش است و به دلیل تغییراتی که در جهان رخ داده، حدود ۳ میلیون تولید نیز کاهش یافته است.

الصالح می گوید تئوری اوپک به بازار نفت کمک کرد و در حال حاضر قیمت های معقول و تقاضای بیشتری را در بازار مشاهده می کنیم. بخشی از این کاهش تولیدات نفت به دلیل اتفاقاتی بوده که در کانادا، لبنان و نیجریه است.

قیمت نفت از نوامبر ۲۰۱۳ پس از جلسه اوپک ۳۵ درصد کاهش یافت و کویت پس از همکاری با عربستان به دلیل حمایت از کاهش قیمت  نفت و اجازه ندادن به افزایش قیمت نفت، موجب شد بودجه کویت که وابسته به نفت است صدمه ببیند. در حال حاضر برنامه ریزی های اوپک توانسته قیمت نفت را افزایش دهد و افزایش ۸۰ درصدی قیمت را از کمترین قیمت ۱۲ سال گذشته شاهد بودیم.

شاخص نفت برنت با افزای ۱.۹ درصدی به قیمت ۴۸.۰۲ دلار رسید و هر بشکه نفت برنت در بازار دوبی با قیمت ۴۸.۲۲ دلار خریداری شد.

پیش بینی قیمت نفت تا پایان سال میلادی

در حال حاضر تولیدکنندگان خاورمیانه سوبسید های انرژی خود را کاهش داده اند و مخارج پراکنده خود را متمرکز کرده اند.

در ماه گذشته کارکنان شرکت نفت های کویت به دلیل کمبود حقوق خود اعتراض کردند و این موجب کاهش تولیدات این کشور شد.

کویت، پنجمین تولیدکننده نفت اوپک است که روزانه ۳ میلیون بشکه تولید می کند. دولت این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی ۶۰ میلیارد دلار در بخش بالادستی خرج کند. کویت در حال مذاکره با عمان است که پالایشگاهی در عمان، چین و هند بسازد.

وزیر نفت این کشور اعلام کرده است امسال تولیدات این کشور رو به افزایش خواهد بود. شرکت KPC قصد دارد پلایشگاهی جدید تاسیس و روزانه ۶۱۵ هزار بشکه تولید کند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت برترین ها-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده