ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گسترش تحقیقات آلمان از مدل آلاینده اوپل


برند اوپل تایید کرد که نرم افزار موتور مدل زافیرا تحت شرایط خاصی سیستمهای کنترل آلایندگی را غیرفعال می کند با این همه مدعی است این سیستم کاملا قانونی است.
به گزارش ایسنا، الکساندر دوبرینت، وزیر حمل و نقل آلمان پس از نشست کمیته تحقیقات با مقامات اوپل، اظهار کرد این کمیته از اوپل خواسته است اطلاعات بیشتری برای کمک به تحقیقات درباره آلایندگی دی اکسید کربن خودروهایش فراهم کند.به گفته وزیر حمل و نقل آلمان، اوپل در این دیدار تایید کرده که سیستمهای تصفیه دود اگزوز، تحت سرعت و شرایط فشار هوای خاصی به منظور آسیب ندیدن موتور خودرو غیرفعال می شوند. با اینهمه این کمیته تحقیقات درباره توجیه پذیر این اقدام برای حفاظت از موتور خودرو تردید دارد.دوبرینت اظهار کرد: اوپل قول همکاری کامل داده که شامل دسترسی به نرم افزار مربوطه است. این کمیسیون به اوپل 14 روز برای فراهم کردن اطلاعات فنی مهلت داده است. همچنین این خودروساز باید درباره مدل استرا که از سیستم مشابه استفاده کرده اطلاعات کاملی ارایه کند.کارل توماس نیومان، مدیرعامل اوپل که برند جنرال موتورز است، اظهار کرد: موتورهای این شرکت مطابق با قانون بوده و از نرم افزار غیرقانونی استفاده نکرده است.
وی در ادامه افزود: این شرکت از تحقیقات دولت آلمان در این باره کاملا حمایت می کند.اوپل در پی گزارشهای رسانه ای که این خودروساز را به دستکاری سیستمهای کنترل آلایندگی متهم کرده بودند برای تحقیقات از سوی کمیته ای احضار شد که پس از افشای تقلب فولکس واگن در آلایندگی خودروهای دیزلی تشکیل شده است.بر اساس گزارش رویترز، این پرونده با پرونده فولکس واگن که مربوط به تقلب در تستهای آلایندگی است متفاوت است. این غول خودروسازی در پی اختصاص یک رقم هنگفت برای پوشش هزینه رسوایی آلایندگی، ماه گذشته 4.1 میلیارد یورو (4.60 میلیارد دلار) ضرر عملیاتی برای سال 2015 گزارش کرد.انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X