ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جبهه‌ای که نشان می‌دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است چرا تروریست‌ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصوی

تروریست هایی که در این محور عملیاتی می جنگند، نزدیک به سه سال است که در محاصره شدید نظامی به سر می برند. پیشرفته ترین تسلیحات آنان، تانک هایی است که از ارتش سوریه به غنیمت گرفته اند. وضعیت این جبهه عملیاتی به خوبی نشان می دهد آن چه نظام قانونی سوریه را تاکنون حفظ کرده است، صرفا مجاهدت و رشادت رزمندگان جبهه مقاومت بوده است سرویس بین الملل فردا: گروه های تروریستی حاضر در شمال استان حمص در حالی که بیش از سه سال از محاصره آن ها می گذرد، طی 3 روز اخیر توانسته اند ارتش سوریه را وادار به عقب نشینی کنند. در این عملیات، یک روستا، یک نیروگاه و 4 پاسگاه ارتش توسط تروریست ها فتح شده است که علاوه بر دادت تلفات جانی از سوی ارتش سوریه و نیروهای دفاع مدنی، باعث تقویت توان تسلیحاتی گروه های مذکور شده است.
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصیتروریست های این جبهه نبرد، پیشرفته ترین سلاح هایی که در دست دارند تانک هایی است که از ارتش به غنیمت گرفته اند!
برای درک بهتر وضعیت میدانی این مناطق، باید پیشینه عملیاتی این منطقه را در نظر گرفت. معارضین سوری بر روی پایگاه مردمی خود در استان حمص حساب ویژه ای باز کرده اند و حتی از حمص به عنوان «پایتخت انقلاب» نام می برند. اما در این شهر فوق استراتژیک، گرایشات مختلف و طائفه های متنوعی (سنی، شیعه، علوی، مسیحی و حتی یهودی) زندگی می کنند و همین عامل باعث شد در سال های 2011 و 2012 تظاهرات های متعددی در موافقت و یا مخالفت با نظام قانونی سوریه در این شهر برگزار شود.
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصینقشه استان های کشور سوریههمان طور که در نقشه مشخص است، استان حمص به نوعی نخ تسبیح تمامیت ارضی کشور سوریه محسوب می شود.
ارتش سوریه با توجه ویژه به اهمیت فوق استراتژیک شهر حمص به عنوان سومین بزرگ ترین شهر سوریه و مرکز شاهراه های ارتباطی بین شهرهای مختلف سوریه و اهمیت استان حمص که به تعبیری نخ تسبیح تمامیت ارضی سوریه است، از همان ابتدا با جدیت کامل در برابر تحرکات معارضین سنگربندی کرد و با سرکوب آن ها، مانع از سقوط شهر حمص شد. البته این به معنی امنیت کامل در شهر حمص نیست و بخش هایی از محلات این شهر تا سال 2014 همچنان شاهد تاخت و تاز گروه های تروریستی بود و حتی همین الآن محله «الوعر» همچنان در قبضه گروه های تروریستی است که قرار است به صورت توافقی و تدریجی، آن جا را به مقصد استان ادلب ترک کنند.
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصیبالا: نمایی از یکی از میادین شهر بزرگ «حمص» تا پیش از جنگ داخلی این کشور (سال 2008)پایین: نمایی از شهر حمص بعد از نبردهای شدید جنگ داخلی این کشور (سال 2014)جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصی
در این میان شمال استان حمص و مشخصا محدوده مثلث شهرهای «تلبیسه»، «رستن» و «الزعفرانه الشرقیه» از سوی ارتش سوریه تحت محاصره قرار گرفت و این محصاره طی سه سال اخیر همواره استمرار یافته و تشدید شده است. در نتیجه این محاصره، گروه های معارض حاضر در شمال استان حمص، یکی از ضعیف ترین گروه های تروریستی مسلح حاضر در سوریه از نظر امکانات تسلیحاتی محسوب می شوند که عمده توانایی خود را صرفا به صورت تجربی و تسلیحات خود را از طریق غنیمت های میدان درگیری به دست می آورند.
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصیاهمیت اصلی شهرهای «تلبیسه» و «رستن»، قرار گرفتن آن ها در وسط شاهراه واصل بین حمص-حماه-حلب است.این بزرگراه، اصلی ترین بزرگراه ترانزیتی سوریه بود که از جنوب حمص نیز به پایتخت (دمشق) و از آن جا به جنوب کشور (درعا) وصل می شد تا به مرزهای جنوبی با اردن برسد.
با این حساب عدم توانایی ارتش سوریه و نیروهای داوطلب مردمی حامی نظام در باز پس گیری این مناطق و پاکسازی بزرگراه اصلی حمص به حماه و حلب، از نکات ملموسی است که نشان می دهد ارتش سوریه بدون نیروهای پیاده نظام جبهه مقاومت، فاقد توان عملیاتی است و متناسب با این حقیقت محض، انتظار می رود مقامات دمشق فراموش نکنند که در هیچ یک از نقاط خاک سوریه بدون حضور رزمندگان قهرمان جبهه مقاومت نمی توانند به مبارزه با گروه های تروریستی ادامه دهند و تبعا در تصمیمگیری های سیاسی و مذاکرات مربوط به آینده سوریه باید این نکته را لحاظ کنند.
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصینمایی از حمصاین شهر، سومین ثروتمندترین و سومین بزرگ ترین شهر سوریه بود که به علت بافت متنوع آن «سوریه کوچک» خوانده می شد.
در این جبهه عملیاتی، 9 گردان کوچک و متوسط وابسته به ارتش آزاد سوریه حضور دارند که مهم ترین آن ها، یکی از شعبات کوچک گروه تروریستی «فیلق الشام» است که از گروه های اصلی و مؤثر شمال استان حلب محسوب می شود. علاوه بر این 9 گروه، دو گروه تروریستی «احرار الشام» و «جبهه النصره» نیز در شمال استان حمص حضور دارند. این 11 گروه، چندی قبل یک اتاق فرماندهی مشترک به نام «غرفة عملیات ریف حمص شمالی» تشکیل دادند تا بتوانند اختلافات داخلی خود را در آن حل کنند.
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصینقشه اختصاصی فردانیوزدر این نقشه، مناطق سبزرنگ تحت کنترل مخالفان و مناطق سرخ رنگ تحت کنترل ارتش سوریه است.منطقه بنفش، منطقه ای است که طی چند روز اخیر معارضان به صورت کامل آن را اشغال کرده اند.در این نقشه، روستاهای «الزاره» و «حربنفسه» و شهر «رستن» کاملا مشخص هستند.
طی دو هفته اخیر، ارتش سوریه تلاش کرد روستای «حربنفسه» را در شمال این منطقه اشغالی، از سیطره گروه های تروریستی خارج کند که با مقاومت تروریست های حاضر در آن جا مواجه شد. 3 روز قبل در واکنش به 4 حمله ناکام ارتش به حربنفسه، گروه های تروریستی در نخستین ساعات روز به روستای علوی نشین «الزاره» در شرق حربنفسه حمله کردند و با کشتار وسیع غیرنظامیان، برگ دیگری از جنایات ضدبشری خود را نشان دادند.
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصینقشه اختصاصی فردانیوزدر این نقشه، مراحل عملیات کاملا مشخص است.مناطق سبزرنگ تحت کنترل ارتش سوریه و مناطق قرمزرنگ تحت کنترل معارضان است.معارضان ابتدا توانستند با عبور از رودخانه در ساعات ابتدایی روز، وارد روستای الزاره (منطقه صورتی رنگ) شده و آن جا ره به اشغال خود درآورند.سپس برای دفع حملات ارتش، منطقه قهوه ای رنگ را اشغال کردند.در گام سوم، امروز با حمله به بزرگ ترین پادگان ارتش در این منطقه در حاشیه نیروگاه شمال الزاره (منطقه نیلی رنگ) آن جا را اشغال کردند.
نکته جالب در این میان، انتشار خبر انتقال بخشی از ساکنان روستا از طریق قایق به سمت رستن بود در حالی که نظامیان ارتش سوریه حاضر در روستای «جرجیسه» باید بر رودخانه شمال رستن اشراف کامل داشته باشند. این دومین نکته عجیب در این عملیات بود که هنوز از سوی مصادر رسمی تأیید یا تکذیب نشده است. نخستین نکته عجیب، تصاویر مستندی است که تروریست ها بعد از فتح زاره منتشر کرده اند و نشان می دهد در شرایطی وارد پاسگاه های ارتش و نیروهای دفاع مردمی شده اند که نظامیان مزبور خواب بوده اند!!
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصی
بعد از حمله به الزاره، ارتش سه بار حملاتی را ترتیب داد تا بتواند این روستای علوی نشین را بار دیگر آزاد کند؛ اما این حملات ناکام بود و صرفا بر تلفات طرفین افزود. در واکنش به این حملات، دیروز گروه های تروریستی پیشروی در این محور را در دستور کار قرار دادند و با فتح سه پاسگاه پلیس واقع در جاده بین روستاهای الزاره و حربنفسه، این جاده را برای عبور غیرنظامیان امن اعلام کردند!
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصیبه راستی در یک روستای کوچم چرا باید تانک های سالم به عنوان غنیمت به دست تروریست ها بیفتد؟
فاز نهایی عملیات گروه های تروریستی برای تثبیت سیطره بر روستای الزاره، اشغال نیروگاه شمال روستا و شرق حربنفسه بود که به نوعی پادگان مرکزی ارتش در این منطقه محسوب می شود. درگیری بر سر این نیروگاه ساعت ها ادامه یافت و حتی تاریکی هوا هم باعث فروکش کردن نبرد نشد؛ اما صبح امروز گروه های تروریستی با انتشار تصاویر مختلف مدعی شدند این نیروگاه را نیز فتح کرده اند.
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصی
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصی
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصی
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصی
تصاویر فوق، پیشرفته ترین تسلیحات تروریست ها در این جبهه نبرد را نشان می دهد.
یادآوری می شود تروریست هایی که در این محور عملیاتی می جنگند، نزدیک به سه سال است که در محاصره شدید نظامی به سر می برند. پیشرفته ترین تسلیحات آنان، تانک هایی است که از ارتش سوریه به غنیمت گرفته اند. وضعیت این جبهه عملیاتی به خوبی نشان می دهد آن چه نظام قانونی سوریه را تاکنون حفظ کرده است، صرفا مجاهدت و رشادت رزمندگان جبهه مقاومت بوده است و انتظار می رود بازتاب آن در فضای سیاسی سوریه و میزهای مذاکرات برای آینده سوریه نیز کاملا ملموس باشد.
جبهه ای که نشان می دهد ارتش سوریه بدون جبهه مقاومت فاقد توان دفاع از خود است؛ چرا تروریست ها «الزاره» را اشغال کردند؟ +گزارش تصویری و نقشه اختصاصینمایی از روستای علوی نشین الزاره

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X