ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشاور آیت الله رفسنجانی: کسانی که با برجام مشکل دارند منافع ملی را درک نکرده اند

به گزارش ایرنا حسین عبداللهی پنجشنبه شب در همایش جوان در آینه آینده در خانه تاریخی عطارهای کاشان اظهار کرد: برجام متعلق به دولت نیست، بلکه یک سند ملی است و پس از این توافق ایران جایگاه خود را در منطقه و نظام بین الملل به رخ کشید.
وی گفت: پس از حدود سه سال از استقرار دولت تدبیر و امید کشور به یک آرامش نسبی رسیده و دیگر تغییرات هر ساعته و هر روزه به ویژه برای فعالان رسانه نیست.
وی افزود: نبود اعتماد به فرداها از جمله دستگیری همکاران به ویژه در دولت دهم که حتی برای مسئولان در راس حاکمیت هم چندان آرامش بخش نبود، بلکه بسیار سخت و طاقت فرسا بود پس از استقرار دولت تدبیر و امید تمام شد.
مدیر مسئول و سردبیر روزنامه آرمان گفت: قانون گریزی در دولت نهم و دهم حالت نقل و نبات پیدا کرده بود، در تریبون عمومی و رسانه ملی از مسئول دولت نقل می شد مجلس شورای اسلامی که خانه ملت است، در راس امور نیست.
عبداللهی افزود: قبل از دکتر روحانی و تیم و کابینه اش این امید و آرامش نسبی را جوانان و مردم پای صندوق های رای آفریدند و پس از برجام نیز شرایط به طرف آرامش بیشتر شد و ارتباط ایران با جهان با ابهت و احترام شد.
وی اظهار کرد: برجام یک سند ملی است هرچند برخی این سند ملی را هیچ می پندارند و برخی رسانه ها مدام تیترهای ناامید کننده می زنند، درحالی که تیم مذاکره کننده هسته ای با اذن رهبری توافق را حاصل کرد.
عبداللهی افزود: این دوست نماهای به اصطلاح حامی ولایت در عمل در راستای ولایتمداری کاری انجام نمی دهند و نامش را بصیرت می گذارند و می گویند توافق به فرموده رهبری مشروط است، درحالی که تمام معاهدات مشروط است.
عبداللهی گفت: انتقاد با تهمت فرق دارد درحالی که این افراد با وجود گفته رهبری مبنی بر اعتماد به تیم مذاکره کننده هسته ای، این تیم را به نام انتقاد خائن فرض می کنند.
عبداللهی اظهار کرد: در انتخابات هفتم اسفند این نوید داده شد که این گونه افراد را در خانه ملت نمی خواهیم، به رغم این که افراد شایسته نمایندگی تا قبل از انتخابات به صورت فله ای رد صلاحیت شدند، تیزبینی مردم موجب شد افرادی با نگاه تند و افراطی و توهین کننده به شخصیت های بزرگ نظام به مجلس راه نیابند.
وی گفت: بازی سیاسی با سند ملی کشور خیانت است، زیرا برجام افتخاری برای دستگاه دیپلماسی است و نباید از آن استفاده جناحی شود.
وی افزود: قبل از برجام چنان اجماع جهانی علیه ما بود که راه پس و پیش برای ما نگذاشته بودند.
عبداللهی بر عقلانیت و خرد جمعی تاکید کرد و گفت: این اتفاقات در کشور موجب بروز و ظهور گروه های سیاسی می شود، با توجه به این که ما تشکیلات حزبی قوی نداریم، به راحتی از پاسخگویی فرار می کنیم و در عرصه بین الملل مدام افراد را مخاطب قرار می دهیم در صورتی که افرادی چون اوباما یک شخص نیست.
عبداللهی همچنین از حذف چهره هایی که ستون انقلابند در رسانه ملی انتقاد کرد و گفت: این امر اختلاف را تداعی می کند، درحالی که این شخصیت ها خود را وامدار انقلاب و در مسیر هدایت و خط رهبری قلمداد می کنند و رهبری نیز با افراط کنار نمی آید.
وی افزود: کسی که از تریبون عمومی تهمت می زند به شخصیت های انقلاب، حزب اللهی نیست بلکه تندرو است، همچنان که رئیس صدا و سیما هم حق ندارد تریبون را در اختیار یک طیف قرار دهد همانند انتخابات اخیر که مدام می گفتند به لیست انگلیسی ها رای ندهید.
وی افزود: مخالفت با برجام سیاسی نیست اقتصادی است، در برخی موارد این تحریم ها دکان دوبر خوبی برای برخی ها بود که پس از برجام در آرامش رفع این تحریم ها دست و پا می زنند و قصد بهره برداری از برجام برای انتخابات سال آینده دارند اما حتی دولت هم حق ندارد از برجام بهره برداری جناحی یا سیاسی کند.
وی افزود: دولت یازدهم از عمر سه ساله خود دو سال درگیر مذاکرات بوده است، دولت نباید قول و زمان بدهد زیرا برای مخالفان و مردم امید ایجاد می کند که این امید عملی نمی شود، باید راحت با مردم صحبت کند، نباید فاصله بین مردم و مسئولان حالت محرم و نامحرمی پیدا کند.
عبداللهی گفت: در خصوص انتخابات پیش رو هرکس شرایط نامزد شدن مطابق قانون انتخابات جمهوری اسلامی دارد و از فیلتر قانونی رد شود حق دارد خود را در معرض رای مردم قرار دهد.
وی گفت: مجلس نیز جای هتاکی نیست و کسانی که در مجلس هتاکی می کنند پیرو ولایت نیستند، مجلس جای قانونگذاری و نظارت، شنیدن، گفت و گو، برنامه ریزی و پرسش است و جای کت در آوردن و عربده کشی نیست.
عبداللهی گفت: برخی با وعده یارانه می آیند و می گویند روحانی یک دوره ای است در حالی که نزدیک به این تفکر به 20 نفر هم نمی رسند، زیرا مردم راه خود را مشخص کرده اند و توانایی درک مسائل را به خوبی دارند.
وی افزود: ولایتمدار یعنی تمکین به قانون و تا زمانی که خود را حق بدانیم و دیگری را باطل، کاری از پیش نمی بریم، نمازجمعه یک تریبون مقدس برای همگرایی مسلمین است درحالی که از این تریبون در مورد لیست فتنه اکبر صحبت می شد.
عبداللهی افزود: هرکس به هر نحوی باعث شود مردم امید و اعتماد خود را به مسئولان نظام از دست دهند، نمی تواند خود را دلسوز نظام و مدافع مردم بداند.
وی تاکید کرد: با بداخلاقی و دروغ و شیوه های مردم فریب نمی توان نماینده مجلس شد و یا کشور را با وعده یارانه و سیب زمینی اداره کرد.
3009/6021

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده