2745 خانوار بی‌سرپرست زیرپوشش بهزیستی چهارمحال و بختیاری قرار دارند

محمد میرزایی سرپرست بهزیستی چهارمحال مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری گفت: ۲ هزار و ۷۴۵ خانوار بی‌سرپرست یا خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها زن است زیرپوشش بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری هستند.

محمد میرزایی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: بهزیستی استان از 2 هزار و 745 خانوار بی‌سرپرست یا خانواده‌هایی که سرپرست آن‌ها زن است حمایت و از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.

وی افزود: زنان بی‌سرپرست، بد سرپرست و خود سرپرست مانند زنانی که همسرشان فوت کرده، زنان مطلقه، همسران مردان معتاد، زندانی، بیکار، مهاجر، از کار افتاده، زنان سالمند تنها، دختران خودسرپرست و بی‌سرپرستی که ازدواج نکرد‌ه‌اند و مسئولیت تأمین هزینه‌های زندگی و معاش خانواده را بر عهده دارند در گروه زنان سرپرست خانوار قرار دارند.

مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه 204 خانوار بی‌سرپرست از پوشش بهزیستی خارج شده‌اند، تصریح کرد: این سرپرست‌ها یا ازدواج کرده‌اند و یا وام اشتغال به آن‌ها اعطا و اشتغالزایی کرده و از پوشش بهزیستی خارج شده‌اند.

میرزایی با اشاره به تعداد معلولان شناسایی شده در استان بیان کرد: تاکنون32 هزار معلول در سطح استان شناسایی و در حال حاضر از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.

وی گفت: 32 هزار معلول در بخش توانبخشی سالمندان، بیماران روانی، معلولیت جسمی و حرکتی تحت پوشش بهزیستی هستند و 7 هزار و 775 نفر به صورت ماهیانه مستمری دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به مراکز توانبخشی در سطح استان خاطر نشان کرد: 70 مرکز توانبخشی به 3 هزار و 374 معلول در زمینه‌های مختلف خدمات ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «2745 خانوار بی‌سرپرست زیرپوشش بهزیستی چهارمحال و بختیاری قرار دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X