ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نقص فنی در کنسول اکس باکس 360، پای مایکروسافت را به دادگاه باز کرد

نقص فنی در کنسول اکس باکس 360، پای مایکروسافت را به دادگاه باز کرد

دیجیاتو/ نه سال پیش، پرونده قانونی نامتعارفی از سوی یکی از طرفداران کنسول اکس باکس 360 کمپانی مایکروسافت تشکیل شد و وی، شکایت خود نسبت به نقص فنی کنسول مورد بحث و نیز خط افتادن روی دیسک بازی های ویدیویی را به دادگاه عالی ایالات متحده برد.

روز جمعه گذشته، تصمیم بر آن گرفته شد که پرونده مسئله مذکور بار دیگر باز شده و مورد بررسی قرار گیرد. شاکی پرونده مدعی است که نقصی فنی در کنسول اکس باکس 360، سبب می شود که به دیسک بازی های ویدیویی صدمه وارد شود و به دلیل ایجاد خط و خش روی دیسک، دیگر قادر به استفاده از آن نخواهید بود.

پرونده این موضوع، تا به حال از چندین مرحله قانونی عبور کرده؛ اما با این حال هیچوقت دادگاه رسمی مربوط به آن تشکیل نشد. در همین حال، کمپانی ردموندی عقیده دارد که نباید پرونده وارد مراحل رسمی شود چرا که ادعاهای شخص شاکی پیش از این رد شده و البته، مسئله مربوط به بیش از 9 سال پیش است و حالا با نسلی جدید از کنسول های بازی روبرو هستیم.

شاهدان پرونده می گویند که مایکروسافت از وجود این مشکل و خط افتادن روی دیسک های داخل کنسول باخبر بوده است؛ مشکلی که در صورت جا به جا کردن کنسول و یا قرار دادن آن به صورت عمودی رخ می داد. از سوی دیگر، یکی از شاهدان پرونده، که خود برنامه نویس نیز هست، گفته که مایکروسافت حداقل سه راه حل برای برطرف کردن مشکل پیش روی داشته که یکی از آن ها، تنها 50 سنت به هزینه تولید دستگاه می افزود.

در هر صورت، پرونده مورد بحث سبب شد که مایکروسافت تا سال 2008 میلادی، بیش از 55000 گزارش درباره این مسئله دریافت کند. اما مایکروسافت نیز معتقد است که این اشکال، تنها در صورت استفاده نادرست از دستگاه و از سوی مخاطب به وجود می آید. کنسول نسل هفتمی اکس باکس 360 در سال 2005 عرضه شد و تا به امروز بیش از 84 میلیون واحد فروخته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده