ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بزرگترین مقصد صادرات نفت ایران کجاست؟

بزرگترین مقصد صادرات نفت ایران کجاست؟

باشگاه خبرنگاران/ معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت: چین بزرگترین مقصد صادرات نفت ایران بعد از لغو تحریم‌ها است و مشتریان نفت ایران در دوران پساتحریم بیشتر از قاره آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین و اروپا خواهد بود.

امیرحسین زمانی‌‌نیا معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت در شصتمین سالگرد تأسیس شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به اینکه شرکت ملی نفتکش بازوی توانمند صادرات نفت ایران در پساتحریم خواهد بود، گفت: ایران خوشحال است که چنین سرمایه‌گذاری بزرگی دارد که از آن در عرصه بین‌المللی به صورت همه جانبه حمایت خواهد کرد.

زمانی‌نیا تأکید کرد: بر اینکه شرکت ملی نفتکش در دوران تحریم توانست وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد گفت: این شرکت در جهت افزایش ظرفیت گام‌های مثبتی را برداشته که منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

زمانی‌نیا ادامه داد: همکاری‌های شرکت ملی نفتکش ایران منحصر به شرکت ملی نفت و وزارت نفت نیست این شرکت یک شرکت بین ‎‌المللی است در این عرصه حمایت‌های همه جانبه‌ای از آن انجام خواهد شد.

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت تأکید کرد: امروز یک روز تاریخی برای کشور است و برای به دست آوردن این موفقیت تلاش‌های زیادی صورت گرفته است.

وی در جمع خبرنگاران درباره اینکه آیا کشور هند بزرگترین مشتری نفت ایران است گفت: بیشترین نفت ایران به طور معمول به مقصد قاره آسیا از جمله چین، آفریقا، آمریکای لاتین و اروپا خواهد بود همان گونه که در دوران تحریم هم چین بزرگترین مشتری ایران بوده است.

وی درباره افزایش 500 هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران با وجود کاهش قیمت نفت در بازار جهانی اظهار داشت: شرکت ملی نفت ایران این ظرفیت را دارد که حدود 500 هزار بشکه در روز صادرات خود را افزایش و این میزان را در آینده به یک میلیون بشکه برساند.

زمانی‌نیا با بیان اینکه ایران در دوران تحریم بازارهای نفت خود را از دست داده و عربستان و دیگران این بازار را اشغال کرده اند گفت: اولویت ایران به دست آوردن سهم بازار است و این ظرفیت را برای افزایش صادرات نفت دارد.

وی تأکید کرد: مشتریان نفت ایران هم اکنون وجود دارند و همه تلاش ما این است افزایش صادرات نفت به بازار کمترین تأثیر را به قیمت نفت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: از امروز همه مدیران کشور باید با کارآیی خود مدیریت کنند و دیگر بهانه‌ای به نام تحریم وجود نخواهد داشت.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده