ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آثار برگزیده مسابقه عکس جشنواره بین‌المللی‌ تئاتر فجر منتشر شد

آثار برگزیده مسابقه عکس جشنواره بین‌المللی‌ تئاتر فجر منتشر شد

فارس/ مجموعه آثار برگزیده مسابقه عکس سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در قالب کتابی تحت عنوان پلک منتشر شد.
کتاب پلک مشتمل بر 80 صفحه و حاوی عکس های برگزیده بخش مسابقه عکس جشنواره سی و چهارم فجر است. این کتاب با پیشگفتاری نوشته سعید اسدی دبیر جشنواره آغاز شده است.وی در بخشی از پیشگفتار این کتاب نوشته: ... سالیانی است که عکس تئاتر با هویت مستقل خود در دنیای هنر مورد توجه و قضاوت قرار می گیرد و امروزه مسابقه عکاسی تئاتر در میان رویدادهای بزرگترین جشنواره تئاتر ایران زمین به بخشی بالغ و پر اهمیت تبدیل شده است . به همین سبب در این دوره با نگاهی جدی تر و با افزایش نسبی بودجه فرآیند برگزاری این بخش مورد توجه قرار گرفت. سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر خوشبختانه با استقبال و اشتیاق هنرمندان خوب عکاس تئاتر روبرو شد و با بهره گیری از قضاوت اساتید بزرگ و صاحب وجاهت در تشخیص هنر عکاسان گرامی انتخاب هایی شایسته را رقم زد و باید سپاسگزار ایشان بود. بی شک عکس های ماندگار این هنرمندان به گنجینه تاریخ و خاطره ماندگار تئاتر ایران رونق بیشتری خواهد بخشید.
معرفی هیات داوران، به همراه بیانیه این هیات و همچنین تصاویر عکس های منتخب مسابقه عکس تئاتر ایران، تشکیل دهنده بخش های دیگر کتاب پلک هستند. رضا معطریان مدیر بخش مسابقه عکس سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، سیامک زمردی مطلق مدیر اجرایی،رضا عابدینی نشان جشنواره، ابراهیم حسینی مدیر هنری ، مریم شیرزاد صفحه آرایی و مولود صادقی فرد ترجمه کتاب پلک و برگزاری بخش مسابقه عکس را بر عهده داشته اند.
کتاب پلک در 80 صفحه به صورت چهار رنگ توسط اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن نمایش و دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر چاپ و منتشر شده است.
نامزدهای دریافت جایزه بخش مسابقه عکس تئاتر سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند
گروه داوران بخش مسابقه عکس تئاتر جشنواره متشکل از محمود کلاری، حمید جبلی و سیف اله صمدیان،از میان 37 عکاس راه یافته به بخش مسابقه عکس، کاندیداهای دریافت جایزه این بخش را اعلام کرد.
بر این اساس پرنا بهار علی، ساینا قادری، حسین اسماعیلی، مهرداد متجلی، عماد دولتی و کیارش مسیبی از سوی گروه داوران به عنوان نامزدهای نهایی بخش مسابقه عکس تئاتر سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر انتخاب شدند.بر اساس این گزارش همچنین نمایشگاه عکس آثار برگزیده بخش مسابقه عکس تئاتر جشنواره هم زمان با آغاز این رخداد تئاتری، نمایشگاهی از آثار برگزیده این بخش از روز اول بهمن ماه امسال در سالن پاییز و میرمیران خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده