ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حجتی: تعیین نرخ تضمینی خرید محصول های کشاورزی به شورای اقتصاد محول شد

حجتی: تعیین نرخ تضمینی خرید محصول های کشاورزی به شورای اقتصاد محول شد

ایرنا/ وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت تضمینی خرید محصول های کشاورزی که پیشتر بوسیله دولت مشخص و اعلام می شد از این پس اختیار آن به شورای اقتصاد محول شده است.

محمود حجتی عصر چهارشنبه در بازدید از مزارع کلزا در شهرستان مرودشت افزود: پیش از این دولت در تعیین نرخ محصول های کشاورزی تصمیم گیرنده بود اما این مهم به شورای اقتصاد واگذار شده است .

وی بدون اشاره به نارسایی و یا مزیت های این تصمیم گیری افزود: قیمت تضمینی محصول های کشاورزی بویژه گندم در نشست آینده شورای اقتصاد اعلام خواهد شد.
به گفته حجتی امسال قیمت تضمینی گندم بیش از سال گذشته نرخ گذاری می شود تا کشاورزانی که در تامین نان کشور اثرگذار هستند متضرر نشوند .

وزیر جهاد کشاورزی پیرامون تولید چغندرقند هم با اشاره به اینکه خوشبختانه کارخانه های قند کشور برای تامین تولیدهای خود با مشکلی مواجه نیستند تصریح کرد: تاکنون یک میلیون و 450 هزار تن چغندرقند به کارخانه ها تحویل شده است .

وی از کشاورزان خواست تا با هماهنگی و همراهی نسبت به برداشت و تحویل محصول های خود به کارخانه ها اقدام کنند .

وزیر جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته شکر تولیدی با قیمت 21هزار ریال تحویل بازار شد و امسال این قیمت به 23هزار ریال رسیده است .

حجتی اضافه کرد : بهره برداران بخش کشاورزی باید با هماهنگی و همراهی سازمانهای جهاد کشاورزی نسبت به تعیین کشت خود اقدام کنند تا با اضافه محصول و هدر رفت تولیدها مواجه نشویم .

وی اظهار داشت: دولت در ارائه بخشی از خدمات با محدودیت ها و مشکلاتی مواجه است که رسیدن به وضعیت مطلوب با اولویت بندی ها مشخص می شود.

شهرستان مرودشت از مناطق مستعد کشاورزی استان فارس بشمار می رود و در 45کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده