ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نکاتی درباره آزار و اذیت های اینترنتی

نکاتی درباره آزار و اذیت های اینترنتی

باشگاه خبرنگاران/ چگونه می توانیم ایجاد ارتباطات ناخواسته را محدود کنیم؟

مراقب و محتاط باشیم.
از سایت ها، شبکه های اجتماعی و سرویس هایی استفاده کنیم که دارای تنظیمات حریم خصوصی هستند. اطلاعات شخصی خود را در هر سایت و هر جایی به اشتراک نگذارید.

محترمانه رفتار کنید.
با انجام رفتار محترمانه و اصلاحی در قبال دیگر افراد، حساسیت ها را نسبت به خود کاهش دهید. اگر شما در فضای مجازی نسبت به دیگران بی احترامی و رفتار ناشایستی داشته باشید شانس خود را برای مورد هدف قرار گرفتن، آزار و اذیت اینترنتی، افزایش داده اید.

به دنبال تلافی کردن نباشید.
اگر در فضای مجازی کسی چیزی بیان می کند یا کاری انجام می دهد که باعث ناراحتی شما می شود، بهترین راه این است که آن را نادیده بگیرد و یا دسترسی آن عضو را مسدود کنید. تلافی کردن رفتار این گونه افراد باعث می شود که او به رفتار ناشایست خود ادام و شدت آن را نیز افزایش دهد.

رفتارهای غیرقانونی ومتخلفانه را گزارش کنید.
اگر کسی شما را از طریق اینترنت و یا تلفن همراه اذیت و برایتان ایجاد مزاحمت می کند، این مسئله را به اشخاص مورد اطمینان خود بازگو نمایید. همچنین هرگونه مزاحمت و رفتار متخلفانه را به ارائه دهنده خدمات و سرویسی که فرد مزاحم و مجرم از آن استفاده می‌کند گزارش نمایید. سرویس‌هایی همچون ایمیل، شبکه های اجتماعی، تلفن همراه و یا دیگر خدما ت آنلاین که مورد سو استفاده مجرمین قرار می گیرد. اگر فرد مزاحم از نظرات (کامنت) و یا محتوایی غیر قانونی و بر خلاف سیاست های سرویس دهنده استفاده کرده باشد، آن ها می توانند آن محتوا و یا نظرات را از اینترنت حذف کنند و اگر آن محتوا و نظرات بسیار تند باشند، سرویس دهندگان می توانند اطلاعات حساب کاربری فرد و محتوای منتشر شده توسط او را جهت انجام اقدامات قانونی به مراجع ذی صلاح ارائه کنند.

مدارک و شواهد را نگه دارید.
اگر رفتار فرد مزاحم ادامه دار است و مزاحمت های او تشدید می شود، پیام های فرد مزاحم و متخلف را ذخیره نمایید و در صورت امکان عکس و نسخه ای از مکالمات آن ها را نیز نگهداری کنید و آن ها را به پلیس و مراجع قضایی ارئه کنید.

مشارکت نکنید.
نه تنها نباید باعث آزار و اذیت کسی شوید، بلکه حتی نباید به تماشای شخصی بنشینید که در حال ایجاد مزاحمت برای افرادی هچون همکاران، همکلاسی، دوست و .... می باشد و در صورت متوجه شدن و پی بردن به این مطلب آن را به افراد مطمئن و واجد صلاحیت اطلاع دهید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده