سفیرایران در لبنان: خواستار وحدت مسلمانان وحمایت همه جانبه از فلسطین هستیم

سفیرایران در لبنان: خواستار وحدت مسلمانان وحمایت همه جانبه از فلسطین هستیم

ایرنا/ « محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان تاکید کرد که ایران خواستار وحدت مسلمانان و حمایت همه جانبه از ملت و مقاومت فلسطین در رویاروئی با دشمن صهیونیستی است و آن را یک وظیفه دینی و انسانی می دانیم.

به گزارش ایرنا، فتحعلی که در نشست انجمن دوستی ایران و فلسطین در موزه جهادی ملیتا درجنوب لبنان برای تکریم خانواده شهدای فلسطین سخن می گفت، افزود: برادران و همراهان جهاد و مقاومت، تکلیف واجب و مقدس در برابر خداوند متعال و ملت فلسطین، ما را دور هم جمع کرده است.
وی اظهارداشت: ملت فلسطین به رهبران صالح ، حکیم و عاشق مردم خود امید بسته اند، رهبرانی که در مسیر دستیابی به اهداف مقدس ملت فلسطین همچون آزادسازی ، آزادی و حق بازگشت با اخلاص عمل می کنند و امانتدار خون صدها هزار شهیدی هستند که خاک فلسطین را با خون پاک خودشان سیراب کرده اند.
سفیر ایران در لبنان خاطرنشان کرد: ناله های زنان مصیبت دیده ، یتیمان و زنان بیوه را فراموش نمی کنیم، درد و رنج هزاران زن و مرد اسیر زندان و شکنجه و ظلم صهیونیست ها را از خاطر نبرده ایم، مصیبت های مستمر پناهجویان فلسطینی و مشکلات آنها در دهه های گذشته که برای تامین زندگی شرافتمندانه با آن دست و پنجه نرم کرده اند، از یاد ما نرفته است.
فتحعلی تصریح کرد:نکبتی که ملت فلسطین از ابتدای اشغال فلسطین در سال 1948 با آن مواجه است، یکی از بارزترین تحولات تاریخی و سیاسی تاریخ معاصر و یکی از اتفاق های مصیبت بار در تاریخ امت اسلام به شمار می رود.
وی گفت: تاسیس رژیم صهیونیستی یک پروژه استعماری بود تا بدین وسیله یک امت را تضعیف کرده و نقشه استعماری غرب را کامل کند.
سفیر ایران در لبنان با بیان این که« طرح صهیونیستی را نمی توان از پروژه های استعماری غرب جدا دانست»، افزود: با این وجود و با همه اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و قتل عام ملت فلسطین، ایستادگی مردم بزرگ فلسطین و مقاومت قهرمانانه و ایثارگری های شهدا باعث شکست صهیونیست ها در تحقق اهداف خود برای نابودی فلسطین شده و آنها نتوانسته اند حقیقت وطن فلسطین برای ملت زنده و آگاه فلسطین را از بین ببرند.
فتحعلی وحدت امت اسلامی برای مقابله با تهدیدها و حمایت از فلسطین ، قضیه بزرگ و مرکزی مسلمانان را ضروری خواند و تاکید کرد: ما در جمهوری اسلامی ایران و در سایه رهبری حکیمانه حضرت امام خامنه ای تکلیف خود می دانیم در کنار برادران فلسطینی ایستاده و به هر طریقی که امکان دارد از آنها و پرونده فلسطین حمایت کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفیرایران در لبنان: خواستار وحدت مسلمانان وحمایت همه جانبه از فلسطین هستیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X