ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر تعاون مسئول هماهنگی امور مناطق آزاد تجاری-صنعتی را منصوب کرد

وزیر تعاون مسئول هماهنگی امور مناطق آزاد تجاری-صنعتی را منصوب کرد

ایرنا/ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حکمی «فرهاد شیخی» را به عنوان مسئول هماهنگی امور مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی در این وزارتخانه منصوب کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حکم علی ربیعی آمده است: با عنایت به تجارب ارزشمند و سال ها تجربه علمی و اجرایی در وزارت متبوع و مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی، به موجب این حکم با حفظ سمت به عنوان مسئول هماهنگی امور مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در وزارتخانهمنصوب می شوید.

در ادامه این حکم آمده است: همانگونه که مطلعید گسترش روز افزون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و همچنین پارک های علم و فناوری در کشور همراه با معافیت از شمول قانون کار و اعمال مقررات خاص جایگزین این قانون در این مناطق از یک سو و شرح وظایف تعریف شده در این مقررات برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنار مسئولیت خطیر حاکمیتی و تخصصی تنظیم روابط کار و جبران خدمت و صیانت از نیروی کار و تولید (اعم از کارگر و کارفرما) و پاسخگویی به سازمان های بین المللی از جمله سازمان بین المللی کار از سوی دیگر و نیز لزوم تهیه و تدوین برنامه های یکسان و هماهنگ برای نیروی کار، اشتغال و تولید و تنظیم بازار کار در این مناطق، ضرورت هماهنگی بیشتر این مناطق را در حوزه روابط کار با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاب می کند.

ربیعی خواستار تحقق چارچوب اهداف و برنامه های اهداف راهبردی وزارتخانه شده شامل «پیگیری بازنگری و اصلاح مقررات اشتغال نیروی انسانی، بیمه و تامین اجتماعی مناطق تا حصول نتیجه و تصویب آن با هدف صیانت از نیروی کار و تولید در کنار صیانت از سرمایه گذاری»، «یکپارچه سازی و اعمال سیاست واحد و یکسان در حوزه روابط کار و اشتغال در مناطق آزاد ویژه اقتصادی»، «سازماندهی و رصد نیروی کار و تولید (اعم از کارگری و کارفرمایی) در محدوده مناطق آزاد ویژه اقتصادی»، «بررسی موضوع تایید صلاحیت حرفه ای و عمومی مدیران واحد های روابط کار و خدمات اشتغال معرفی شده از مناطق آزاد ویژه اقتصادی» و «برنامه ریزی، نظارت و پیگیری آموزش واحد های روابط کار و خدمات اشتغال مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» شده است.

«نظارت عالیه بر نحوه عملکرد روابط کار و خدمات اشتغال مناطق آزاد و ویژه اقتصادی»، «هماهنگ سازی واحد های روابط کار و خدمات اشتغال مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با ادارات کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استانهای ذیربط»، «نظارت و هدایت تشکل های کارگری و کارفرمایی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی»، «نظارت بر توجه بر رعایت توصیه نامه ها و مقاوله نامه های سازمان بین المللی کار (ilo) که جمهوری اسلامی ایران به آنها پیوسته است»، «همکاری و نظارت بر ایجاد واحد های روابط کارو خدمات اشتغال مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» و «هماهنگی با شورایعالی اشتغال مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و دبیر خانه مربوطه» از دیگر اهداف تعیین شده از سوی ربیعی برای مسئول هماهنگی امور مناطق آزاد تجاری-صنعتی است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده