ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بررسی وقف و اهمیت آن در مستند «سربرز»

بررسی وقف و اهمیت آن در مستند «سربرز»

فارس/ مستند «سربرز» در مورد وقف و اهمیت آن در زندگی با ارائه الگویی در این زمینه، پنجشنبه 26 فروردین از شبکه افق پخش می‌شود.
روستای علی آباد از جمله روستاهای استان کردستان است؛ زندگی روستایی معمولا یادآور دوستی و صمیمیت است و علی آبادی ها نیز اینگونه هستند.

کسب و کار مردم این روستا، مانند دیگر روستاها کشاورزی و دامداری است و هر کس به کار خودش مشغول است اما همیشه چیزی هست که مردم درباره آن با هم صحبت کنند که یکی از آنها موضوع وقف حاج فرج است.

مردم علی آباد می گویند حاج فرج آدم خوی بود، سحرهای ماه رمضان در خانه ها را می زد و مردم را برای سحری خوردن بیدار می کرد، کارهای نیک او از جمله وقف هایش همیشه در یاد این مردمان باقی می ماند.

مستند «سربرز» درباره حاج فرج است و کارهای خوبی که انجام داده و اکنون نام نیکی از او به یادگار مانده است.

او مردی بود که همه اموال خود را برای خدا و در راه رسیدگی به امور محرومان وقف کرده است.

اهمیت کار حاج فرج در این است که احساس دوستی و اتحاد میان مردم حفظ شده و با وجود اختلافات، همدیگری را دوست داشته باشند.

اکبر مخدومی تهیه کننده این مستند است که به همراه علی گایینی کارگردانی آن را نیز انجام داده؛ «سربرز» برای پخش از شبکه افق در روز پنجشنبه 26 فروردین ساعت 20.30 در نظر گرفته شده و تکرار آن هم ساعت 23.30 به روی آنتن می رود.

بازپخش این مستند را می توانید روز جمعه ساعت 13.30 از همین شبکه ببینید.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده