ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

والدین با فرزندان خود سری به کتابفروشی ها هم بزنند

والدین با فرزندان خود سری به کتابفروشی ها هم بزنند

ایرنا/ اگر والدین همراه با فرزندانشان در هنگام گردش در بوستان ها کتابی را نیز برای مطالعه بدست بگیرند و یا اوقاتی از فراغت خود را به سر زدن کتابفروشی ها اختصاص دهند،تحولی بزرگ در دیدگاه و افکار مردم و حتی کودکان ، نوجوانان و جوانان نسبت به کتاب و کتابخوانی بوجود می آید.
یک نویسنده با بیان اینکه اهمیت دادن به مطالعه در میان ایرانیان فرهنگ سازی نشده است، می گوید: والدین توجهی به مقوله مطالعه و کتابخوانی ندارند و هزینه ای برای آن پرداخت نمی کنند.

 سارا شرف زاده افزود: در همه حال مشاهده می کنیم که والدین به فکر خرید اسباب بازی، پوشاک و غیره برای فرزندان خود هستند در حالی که هزینه ای برای کتاب پرداخت نمی کنند.

وی اظهار داشت: در حالی که اگر آنان همراه با فرزندانشان در هنگام گردش در بوستان ها کتابی را نیز برای مطالعه بدست بگیرند و یا اوقاتی از فراغت خود را به سر زدن کتابفروشی ها اختصاص دهند،تحولی بزرگ در دیدگاه و افکار مردم و حتی کودکان ، نوجوانان و جوانان نسبت به کتاب و کتابخوانی بوجود می آید.

شرف زاده با اشاره به اینکه مطالعه کتاب در فرهنگ ما به یک مقوله ضعیف تبدیل شده است ، ادامه داد: این مسئله ریشه جامعه شناختی و تاریخی دارد، چرا که ملت ما، یک ملت شفاهی است و زیاد به مطالعه و کتابخوانی توجهی ندارد .

این نویسنده ، عدم انسجام و هماهنگی در برنامه ها، عدم ثبات مسوولیت ها در مدیریت های فرهنگی را از دیگر عواملی بیان کرد که به کم رنگ شدن کتابخوانی در جامعه، دامن می زند.

شرف زاده با بیان اینکه سیستم توزیع کتاب نیز در کشور ضعیف و کند است ،تصریح کرد: در توزیع کتاب با مشکلات بزرگی روبرو هستیم و توزیع کتاب را به صورت بروز نداریم .

به گفته وی ، به علت عدم بازاریابی مناسب ، کیفیت کتاب و کیفیت چاپ و در واقع اشکالات موجود در حلقه های یاد شده ، باعث کاهش تقاضای کتاب و مخاطب آن شده است .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده