ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارزانی17 درصدی قیمت مرغ

ارزانی17 درصدی قیمت مرغ

ایسنا/ تحولات قیمتی کالاهای خوراکی در هفته گذشته نسبت به یک ماه قبل حاکی از کاهش قیمت مرغ تا بیش از 17 درصد است، این در حالی است که در سویی دیگر میوه‌ها و سبزی‌های تازه نیز تا این اندازه گران شده‌اند.

تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تغییرات قیمتی خرده فروشی کالاهای خوراکی در سطح شهر تهران در هفته منتهی به 20 فروردین ماه بیانگر تغییرات بین صفر تا بیش از 18 درصدی آنهاست.

در هفته مورد بررسی، قیمت لبنیات حدود 0.4 درصد نسبت به هفته مشابه قبل گرانتر شد. در این گروه بهای ماست پاستوریزه تا 1.3 درصد اضافه شده اما سایر اقلام تغییر قیمتی نداشت.

در مورد تخم مرغ نیز که با کاهش 8.5 درصدی همراه بوده باید یادآور شد که شانه ای حدود 7500 تا 10 هزار تومان فروخته شد.

بنابر این گزارش، برنج و حبوبات با افزایش قیمت مواجه بود، به طوری که برنج 0.2 و حبوبات0.1 درصد گران شده است.

اما میوه‌ها و سبزی‌های تازه بیشترین افزایش قیمت را در بین کالاهای خوراکی در یک ماه گذشته به خود اختصاص دادند، به گونه‌ای که میوه تا 18.4 و سبزی حدود17.7 درصد افزایش قیمت داشت.

در سوی دیگر این افزایش قیمت، ارزانی مرغ ثبت شده است. قیمت گوشت مرغ در هفته منتهی به 20 فروردین ماه 17.3 درصد کاهش یافته و این کالا در سطح شهر با هر کیلو حدود 5300 تومان فروخته شد.

این در حالی است که گوشت قرمز هیچ تغییر قیمتی نداشت و هر کیلو حدود 37 هزار تومان عرضه شده است.

آمار بانک مرکزی نشان داد که در سایر اقلام نیز قند و شکر0.6 و چای یک درصد گران و روغن نباتی 0.2 درصد ارزان شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X