ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دانشگاه‌های فلسطین در آستانه تعطیلی

دانشگاه‌های فلسطین در آستانه تعطیلی

آنا/ با توجه به بحران‌های اقتصادی بی‌شمار، آموزش عالی فلسطین با کسری بودجه مواجه شده است و همین امر می‌تواند منجر به تعلیق احتمالی دانشگاه‌های فلسطین شود.

اتحادیه‌های کارگری نگرانی‌های خود را در خصوص احتمال تعطیلی دانشگاه‌های فلسطین به‌خاطر بحران‌های اقتصادی اعلام کردند. آموزش عالی فلسطین با کسری بودجه مواجه است و همین امر می‌تواند منجر به تعلیق احتمالی دانشگاه‌ها شود.
دکتر امجد برهم، رئیس فدراسیون اتحادیه‌های استادان دانشگاه و کارمندان فلسطینی اعلام کرد که دانشگاه‌های فلسطینی توان مالی پرداخت بدهی‌های کارکنانشان را ندارند و روز به روز مبلغ این بدهی بیشتر می‌شود، در حالی که هیچ افق روشنی مبنی بر بهبود وضعیت اقتصادی دیده نمی‌شود.
وی در بیانیه مطبوعاتی که در تاریخ 19 اوت در روزنامه القدس العربی درج شد، تأکید کرد که بحران مالی باعث می‌شود که دانشگاه‌ها قادر به تخصیص بودجه برای توسعه نباشند در نتیجه توانایی خود را برای حفظ استانداردها از دست می‌دهند.
برهم، مهم‌ترین علت ایجاد چنین بحرانی مربوط به وعده‌های محقق نشده دولت است. پنج سال قبل، دولت خودگردان وعده داده بود که بدهی‌های دانشگاه‌ها را پرداخت کند در حالی که طبق بودجه مصوب، اعتباراتی که به دانشگاه تعلق گرفت از 10 درصد تجاوز نکرده است.
وی از تمام نهادهای مربوط به خصوص وزارت‌خانه آموزش عالی و دولت درخواست کرد که به منظور حفظ دانشگاه‌ها و جلوگیری از فروپاشی آن‌ها وارد عمل شوند تا مردم فلسطین بتوانند از آموزش‌ عالی با کیفیت بهره ببرند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده