ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعطیلی شماری از مراکز صنعتی چین در پی کاهش رشد اقتصادی

تعطیلی شماری از مراکز صنعتی چین در پی کاهش رشد اقتصادی

واحد مرکزی خبر/ خبرنگار سی ان ان در چین گفت کاهش رشد اقتصادی چین موجب تبدیل شدن شماری از مراکز صنعتی چین به شهرهایی متروکه شده است و شمار زیادی از کارگران این کارخانه ها اخراج شده اند.

ویل ریپلی خبرنگار این شبکه گفت کاهش رشد اقتصادی چین بهای نفت را به شدت تحت فشار قرار داده است. همچنین در چین شماری از مراکزی که پیش از این به شدت شلوغ و فعال بودند اکنون به شهرهایی متروک تبدیل شده اند.

تغییر شرایط اقتصادی چین به شدت به شماری از شهرهایی که پیش از مراکز صنعتی چین بودند آسیب زده است. شهر تانجیو یک شهر کوچک صنعتی به شمار می رفت. این شهر یک و نیم میلیون نفر جمعیت داشت و تولید ناخالص داخلی آن بیش از کشور جاماییکا بود. با این حال کاهش رشد اقتصادی چین به شدت به مردم این شهر آسیب رسانده است. مردمی که بیست سال گذشته را در کارخانه ای ماشین سازی در تانجیو سپری کرده اند اکنون بیکار شده اند.

یکی از کارگران سابق یک کارخانه ماشین سازی می گوید وضع کار بسیار بد است بنابراین مسئولان کارخانه آن را تعطیل کرده اند. کار امروز آنها تماشای ساختمانهای خالی کارخانه است. دیگر کارگران کارخانه نیز یا منتقل و یا اخراج شده اند. کارخانه های متروک تبدیل به صحنه ای آشنا در مناطق مختلف شهر تانجیو شده است. در بازار این شهر یکی از کسبه می گوید دو سوم مشتریان خود را از دست داده است. وی می گوید به شدت نگران هستم و به سختی روزگار می گذرانم.


خبرنگار سی ان ان گفت دومین اقتصاد بزرگ جهان همچنان در حال رشد اقتصادی است با این حال کارخانه های سنتی که صادرات ارزان قیمت را پیگیری می کردند دیگر رونق گذشته را ندارند. چین سالها به این علت که تقاضا در این کشور برای نفت زیاد بود بیشترین پول را برای خرید نفت پرداخت می کرد و کارخانه های مراکز صنعتی این کشور از جمله تانجیو پر از کارگر بودند با این حال امروز شرایط بسیار متفاوت شده است. در حال حاضر کارخانه ها در حال اخراج کارگران، ارتقاء فعالیت های خود و نقل مکان به ساختمانهایی هستند که از نظر مصرف انرژی بهره وری بیشتری دارند. با توجه به کاهش فروش خودرو، چین که بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان بود و سالها موجب افزایش بهای نفت شده بود اکنون عامل اصلی کاهش بهای نفت شده است.

کارگران پیر کارخانه های تعطیل شده چین به خوبی می دانند که با شرایط جدید اقتصاد چین کاری برای آنها وجود ندارد. آنها می گویند شرایط کنونی برای آنها به شدت خسته کننده است و کاری برای انجام دادن ندارند. آنها می گویند دوباره به کار کشاورزی در زمین های خود بازگشته اند.

پیش از اصلاحات اقتصادی چین، پیش از آنکه اقتصاد چین به سطوح قدرت و رونق کنونی برسد، بسیاری از کارگرانی که اکنون اخراج شده اند کشاورز بودند. آنها بار دیگر به کار کشاورزی باز گشته اند با این حال در اطراف خود ساختمان های متروک و بقایای خاطرات گذشته خود را می بینند وهمزمان نگران آینده خود هستند.

سی ان ان افزود در پی کاهش رشد اقتصادی چین بهای نفت باردیگر کاهش یافت به طوریکه هربشکه نفت خام برنت دریای شمال با دو و چهل و هشت صدم درصد کاهش چهل و هشت دلار و هشتاد و یک سنت و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت نیز با یک و هفتاد و پنج صدم درصد کاهش بشکه ای چهل و چهار دلار و چهل و سه سنت خرید و فروش شد. نگرانی درباره کاهش رشد اقتصادی چین به شدت بر بازارها تاثیر گذاشته است. این کاهش در حالی صورت می گیرد که اواخر هفته گذشته در بحبوحه نوسان قیمت ها در بازارهای بین المللی نفت خام بهای نفت افزایش یافته بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X