ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امام جمعه نجف: مرجعیت عراق به اصلاحات سیاسی در کوران مبارزه با تروریسم خوشبین است

امام جمعه نجف: مرجعیت عراق به اصلاحات سیاسی در کوران مبارزه با تروریسم خوشبین است

تسنیم/ امام جمعه شهر نجف تأکید کرد اصلاحات سیاسی در عراق نشان‌دهنده سلامت جامعه است و مرجعیت به این مسئله که اصلاحات سیاسی در کوران مبارزه با تروریسم صورت می‌گیرد، خوشبین است.

«صدرالدین قبانجی» امام جمعه شهر نجف اشرف به موضوع اصلاحات در دولت عراق پرداخته آن را نشانه سلامت بودن کشور دانست، او در این زمینه توضیح داد: بدون شک تجربه سیاسی جدید عراق تجربه نوینی است و ملت این کشور برای اولین بار به‌واسطه احزاب و مؤسسات مختلف اقدام به تشکیل دولت می‌کنند.
قبانچی با اشاره به شرایط سیاسی گذشته عراق، گفت: از آنجا که روند سیاسی عراق در ابتدای راه خود قرار دارد نیاز به تجربه‌ها و زمان بیشتری است، از سوی دیگر تمام سازمان‌های دولتی طی چند دهه گذشته تابع یک حزب یعنی حزب بعث بودند. این سازمان‌ها محکوم به در پیش گرفتن سیاست، جهت گیری و حتی طایفه مشخصی بودند.
وی تأکید کرد: مردم عراق امروزه به پاکسازی دستگاه‌های دولتی و تجربه اندوزی بیشتر در عرصه سیاسی نیاز دارند، این مسئله باعث انباشته شدن مشکلات زیادی طی سال‌های گذشته شد، جنگ‌های مختلف داخلی و فتنه مذهبی در سراسر گشور باعث شد تا فرصت روی آوردن به اصلاحات واقعی به وجود نیاید، ملت حق دارد برای درخواست اصلاحات و خصوصاً در زمینه خدمات شهری صدای خود را بالا ببرد.
قبانچی تصریح کرد که اصل اعتراضات صحیح است و مرجعیت دینی در عراق نیز برای ایجاد اصلاحات بنیادین و واقعی با مردم همراه شد. هدف از این اعتراضات و همراهی مرجعیت با آن نجات دادن کشور از وضعیت بسیار ضعیف خدمات شهری و سایر خدمات به مردم است.
وی ادامه داد: به‌نظر من این گامی در جهت صحیح است و ما شاهد اصلاحات در تمامی کشورهای غربی نیز هستیم، اصلاحات به‌معنی سلام بودن یک کشور است. جمهوری اسلامی ایران نیز همواره شاهد اصلاحات بوده و امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای همه را به این امر دعوت کردند.
امام جمعه نجف در پایان گفت: ما به این مسئله که عراق در اوج جنگ علیه تروریسم به اصلاحات سیاسی روی آورده خوشبین هستیم و این مسئله نشانه خوبی است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده