ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نمونه‌سازی آلیاژهای مستحکم و سبک وزن صنایع هوا و فضا

نمونه‌سازی آلیاژهای مستحکم و سبک وزن صنایع هوا و فضا

مهر/ مهدی وحدتی دانش‌آموخته دکترای مهندسی ساخت و تولید دانشگاه تهران، توانست با انتقال و اعمال موثر ارتعاشات اولتراسونیک، موفق به شکل‌دهی تدریجی آلیاژهای مستحکم و سبک وزن صنایع هوا و فضا در دمای اتاق شود.

با اشاره به اهمیت جایگاه نمونه‌سازی سریع به ویژه در ارتباط با شکل‌دهی آلیاژهای آلومینیم، تیتانیوم و منیزیم در صنایع هوایی، در این پژوهش، فرآیند شکل‌دهی تدریجی تک‌‌نقطه‌ای به کمک ارتعاشات اولتراسونیک که به اختصار UVaSPIF نامیده می‌شود، توسعه داده‌ شد و بدین منظور، تأثیرات سطحی و حجمی ارتعاشات اولتراسونیک بر مکانیزم فرآیند شکل‌دهی تدریجی مورد مطالعه قرار گرفت.

شایان ذکر است از نتایج این پژوهش که با هدایت دکتررمضانعلی مهدوی نژاد به انجام رسیده است، ۲ مقاله آی اس آی، ۲ مقاله ISC و ۳ مقاله در مجلات و کنفرانس‌های معتبر خارجی و داخلی منتشر شده است.

همچنین اختراع حاصل از یافته‌های این پژوهش که با تأیید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به ثبت رسید (طبقه‌بندی بین‌المللی: F۱۶B; B۲۲) موفق به احراز رتبه سطح سه جشنواره رویش بنیاد ملی نخبگان شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده