نمونه‌سازی آلیاژهای مستحکم و سبک وزن صنایع هوا و فضا

نمونه‌سازی آلیاژهای مستحکم و سبک وزن صنایع هوا و فضا

مهر/ مهدی وحدتی دانش‌آموخته دکترای مهندسی ساخت و تولید دانشگاه تهران، توانست با انتقال و اعمال موثر ارتعاشات اولتراسونیک، موفق به شکل‌دهی تدریجی آلیاژهای مستحکم و سبک وزن صنایع هوا و فضا در دمای اتاق شود.

با اشاره به اهمیت جایگاه نمونه‌سازی سریع به ویژه در ارتباط با شکل‌دهی آلیاژهای آلومینیم، تیتانیوم و منیزیم در صنایع هوایی، در این پژوهش، فرآیند شکل‌دهی تدریجی تک‌‌نقطه‌ای به کمک ارتعاشات اولتراسونیک که به اختصار UVaSPIF نامیده می‌شود، توسعه داده‌ شد و بدین منظور، تأثیرات سطحی و حجمی ارتعاشات اولتراسونیک بر مکانیزم فرآیند شکل‌دهی تدریجی مورد مطالعه قرار گرفت.

شایان ذکر است از نتایج این پژوهش که با هدایت دکتررمضانعلی مهدوی نژاد به انجام رسیده است، ۲ مقاله آی اس آی، ۲ مقاله ISC و ۳ مقاله در مجلات و کنفرانس‌های معتبر خارجی و داخلی منتشر شده است.

همچنین اختراع حاصل از یافته‌های این پژوهش که با تأیید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به ثبت رسید (طبقه‌بندی بین‌المللی: F۱۶B; B۲۲) موفق به احراز رتبه سطح سه جشنواره رویش بنیاد ملی نخبگان شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمونه‌سازی آلیاژهای مستحکم و سبک وزن صنایع هوا و فضا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X