ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نجوم مدرن چه مشکلاتی را حل نمی کند؟

نجوم مدرن چه مشکلاتی را حل نمی کند؟

بیگ بنگ/ نجوم مدرن در حال حاضر دچار بی بصیرتی های ما شده. حال این بی بصیرتی یا از ذهن ماست و یا از تلاش خودمان برای برای ادامه دادن به مسیری اشتباه. در این میان، در میان پیشگامان کیهانشناسی نیز افرادی وجود دارند که این پروسه را به مراتب احیا می کنند.
نه تنها منجمین، حتی گزارشات علمی نیز دیگر توانایی جداسازی حقیقت و یک تئوری را ندارند. به همین ترتیب، این امر باعث شده که همچنان بیگ بنگ به راه خود ادامه دهد و استوار بماند. دفاع کردن دائمی مطبوعات نشان از نادیده گرفتن نتایج درست مشاهدات و کشفیات اخیر است.
در ۳ اکتبر سال ۲۰۰۳ ، نظریه ی بیگ بنگ مورد سوءضن قرار گرفت. کهکشان NGC 7319 با اندازه گیری های انجام شده، انتقال به سرخی Z به مقدار داشته. این مقدار انتقال به سرخ مقداری متعارف برای کهکشانی دورتر از کهکشانی با سرخ گرایی ۱ نیست. به هرحال در جلوی این کهکشان و در فاصله ای نزدیکتر به ما در میان غبار های کهکشان گفته شده، کوازاری با سرخ گرایی Z = 2.114 مشاهده شده. دو عامل تعیین کننده در انتقال به سرخ یک جرم، فاصله و اندازه ی سرعت آن است. جرمی که دارای سرخ گرایی بیشتری باشد، در فاصله ی دورتر از ما و با سرعت بیشتری نسبت به مشاهده گر دور می شود. این عامل درواقع دلیل بنیادی بزرگ شدن کیهان به شمار می رود.

طبق نظریه ی بیگ بنگ، کوازار کهکشان باید میلیون ها سال دورتر از خود کهکشان باشد، به این دلیل که دارای ردشیفت بیشتری هست. منجم باتجربه آقای جفری بریج که همسرش خانم مارگارت بریج در تیم اکتشاف بود می گوبد: “هیچکسی تا به حال کوازاری با همچین سرخ گرایی ای ندیده است. با سرخ گرایی ای به مقدار ۲٫۱۱۴ و در فاصله ای بسیار نزدیکتر از آنچه که باید باشد.”
این تنها یک مثال از بسیار اجرام دیگری بود که دارای سرخ گرایی ای نامتعارف بودند. اصول اولیه و پایه ی کیهانشناسی بر اساس گرانش است. بدون تعصب همگانی، بیگ بنگ هیچوقت نمی توانست به این مقدار در حیطه ی کیهانشناسی حکمفرما شود. دانشمندان نیاز دارند که هر سال در مورد دانسته های خود تجدید کنند. قبول کردن یک نظریه بدون پیروی از گزارشات درست باعث بی اعتبار شدن آن می شود. انتشارات مجلات تمایل دارند تا رابطه ای خوب با اصول دیرینه داشته باشند. بنابراین آنها آخرین اخبار بدست آمده با کوچکترین پشتوانه ی علمی و بدون تجزیه تحلیل و بررسی در این ضمینه چاپ می کنند.
در ۳ جون ۲۰۰۱ ، ناسا تلسکوپ ماکروویو ویکنسون (Wilkinson Microwave Anisotropy Probe – WMAP) را برای سنجیدن دوباره ی نتایج ماموریت ماهواره ی Cosmic Background Explorer – COBE را در سال ۱۹۹۲ به فضا پرتاب کرد. نواسانات دمایی به نظر می رسید که بیانگر وجود ماده ای با چگالی کمتر از کیهان است. در همین حال در نظریه ی نه چندان محکمه پسند بیگ بنگ، ماده و انرژی باید بطور ناگهانی توضیع می شد تا این نوسانات توجیح شود، که همین عامل باعث بازبینی در نتایج COBE شد.

جهان الکتریکی از وال تورنهیل دفاع کرده و اشاره به مشاهدات WMAP و COBE دارد. به هرحال هردوی آنها پرتوهای میکروویوی از چریانات رشته ای الکتریکی در فضای بین ستاره ای منطقه ی خورشید پیدا کردند.
نظریه ی جهان الکتریکی کاملا راه جدایی برای توصیف جهان دارد. این نظریه بر اساس تکیه کردن به یک ماده ی غیر قابل لمس و مشاهده نیست که تنها بشود وجودش را حدس زد. الکتریسیته ی جاری در میان گازهای یونیزه شده و انرژی دریافت شده از طرف ستاره ها، خودشان راهی مستقیم و بی پرده در میان مسیر غیرقابل فهم و مبهم مدل های ریاضی برای خویش باز می کنند و انتقال به سرخ و پرتوهای مایکروویو خویش را اثبات و جهان ما را توصیف می کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده