ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دیناروند: عطاری‌ها حق فروش داروی شیمیایی را ندارند

دیناروند: عطاری‌ها حق فروش داروی شیمیایی را ندارند

باشگاه خبرنگاران/ رئیس سازمان غذا و دارو گفت: عطاری یک فروشگاهی است که حق ندارد هیچ دارویی را فروش داشته باشد و فقط باید گیاهان دارویی موثر و بی خطر را عرضه کنند.

دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه متاسفانه در عطاری ها کالاهای غیرمجاز عرضه می شود، اظهار داشت: عطاری یک فروشگاهی است که حق ندارد هیچ دارویی را فروش داشته باشد.

وی گفت: در عطاری‌ها نباید داروهای گیاهی، شیمیایی و داروهای مخدر وجود داشته باشد و فروش داشته باشد.

دکتر دیناروند افزود: عطاری فروشگاهی است که می‌تواند گیاهان دارویی موثر و بی خطر را عرضه کند اما متاسفانه برخی عطاری ها پا را فراتر گذاشته‌اند.

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه اظهار داشت: البته در همه استان ها دستورالعمل بازرسی داریم و در صورت مشاهده کوچکترین تخلفی نیز با انها برخورد می کنند و در برخی اکثر استان ها خوشبختانه عملکرد خوبی داشته ایم و دانشگاه ها توانسته اند ساماندهی کنند.

دکتر دیناروند گفت: دراستان تهران باید نظارت ها توسط دانشگاه ها تقویت شود و باید برنامه ریزی ها برای نظارت های بیشتر در اولویت دانشگاه ها قرار بگیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده