دیناروند: عطاری‌ها حق فروش داروی شیمیایی را ندارند

دیناروند: عطاری‌ها حق فروش داروی شیمیایی را ندارند

باشگاه خبرنگاران/ رئیس سازمان غذا و دارو گفت: عطاری یک فروشگاهی است که حق ندارد هیچ دارویی را فروش داشته باشد و فقط باید گیاهان دارویی موثر و بی خطر را عرضه کنند.

دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه متاسفانه در عطاری ها کالاهای غیرمجاز عرضه می شود، اظهار داشت: عطاری یک فروشگاهی است که حق ندارد هیچ دارویی را فروش داشته باشد.

وی گفت: در عطاری‌ها نباید داروهای گیاهی، شیمیایی و داروهای مخدر وجود داشته باشد و فروش داشته باشد.

دکتر دیناروند افزود: عطاری فروشگاهی است که می‌تواند گیاهان دارویی موثر و بی خطر را عرضه کند اما متاسفانه برخی عطاری ها پا را فراتر گذاشته‌اند.

رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه اظهار داشت: البته در همه استان ها دستورالعمل بازرسی داریم و در صورت مشاهده کوچکترین تخلفی نیز با انها برخورد می کنند و در برخی اکثر استان ها خوشبختانه عملکرد خوبی داشته ایم و دانشگاه ها توانسته اند ساماندهی کنند.

دکتر دیناروند گفت: دراستان تهران باید نظارت ها توسط دانشگاه ها تقویت شود و باید برنامه ریزی ها برای نظارت های بیشتر در اولویت دانشگاه ها قرار بگیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیناروند: عطاری‌ها حق فروش داروی شیمیایی را ندارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X