معاون حجتی: ذخایر کالاهای اساسی در یک دهه گذشته بی‌سابقه است

معاون حجتی: ذخایر کالاهای اساسی در یک دهه گذشته بی‌سابقه است

مهر/ معاون وزیرجهاد موجودی حال حاضر ذخایر کالاهای اساسی در ۱۰سال گذشته را بی‌سابقه دانست و گفت: موجودی گندم به مراتب بیشتر از ذخایر راهبردی تکلیف‌ شده است و بنابراین امسال نیازی به واردات این محصول نداریم.

علی قنبری واردات گندم و دیگر کالاهای اساسی را در راستای تامین امنیت غذایی کشور دانست و تصریح کرد: با توجه به مقدار زیاد تولید و خرید تضمینی گندم در سال‌جاری و موجودی بالای ذخایر حال حاضر کشور، ‌نیازی به واردات این محصول نداریم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: شرکت بازرگانی دولتی ایران مطابق با شرح وظایف مندرج در اساسنامه خود ماموریت تنظیم بازار از طریق خرید، تدارک و نگهداری؛ فروش و توزیع کالاهای اساسی و ضروری را انجام می‌دهد.

وی افزود: این شرکت در مواقعی که امنیت غذایی مردم از جنبه‌های کمی و کیفی با مشکل و کمبودی مواجه شود و نتوان از محل تولیدات داخلی این کمبودها را جبران کرد، ‌ بنابر تکالیف محول‌ شده نسبت به تامین کسری از خارج کشور اقدام می‌کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره وضعیت موجودی کالاهای اساسی در سال‌جاری تشریح کرد: وضعیت ذخایر راهبردی کالاهای اساسی در شرایط مطلوبی از نظر کمیت و کیفیت قرار دارد، بطوری‌که این میزان موجودی کالا در ۱۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

وی افزود: این شرکت با فرآوری برخی از کالاها مثل شکر و روغن خام، با توجه به ظرفیت‌های تولیدی کارخانجات بخش خصوصی، اقداماتی را در زمینه توسعه صادرات غیرنفتی انجام داده است و برای صادرات آرد به کشورهای منطقه نیز آمادگی کامل دارد.

‌قنبری تصریح کرد:‌ موجودی گندم به عنوان یکی از کالاهای استراتژیک، از ابتدای سال جاری تاکنون شرایط مطلوبی دارد و با توجه به کاهش میانگین مصرف کشور به واسطه‌ آزادسازی ۲۰ درصدی آرد یارانه‌ای و خرید ۸ میلیون تنی گندم از کشاورزان، با اطمینان اعلام می‌کنیم که موجودی حال حاضر گندم کشور به مراتب بیشتر از ذخایر راهبردی تکلیف‌ شده جهت مصارف ۶ ماهه است و بنابراین امسال نیازی به واردات گندم نخواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون حجتی: ذخایر کالاهای اساسی در یک دهه گذشته بی‌سابقه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X