ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یوسین بولت: حذف رکوردهای دوومیدانی کاری بیهوده است

یوسین بولت: حذف رکوردهای دوومیدانی کاری بیهوده است

ایسنا/ یوسین بولت، مدال آور 6 دوره المپیک در رشته د‌و‌و‌مید‌ا‌نی، پیشنهاد برای حذف تمامی رکوردهای ثبت شده در این رشته را بیهوده دانست.
به نقل از Inside the games، فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی انگلیس هفته‌ گذشته پیشنهاد کرد تمامی رکوردهای ثبت شده در د‌و‌و‌مید‌ا‌نی حذف شوند. این پیشنهاد به دلیل گسترش دوپینگ در د‌و‌و‌مید‌ا‌نی و رسوایی‌های اخیر در این رشته ورزشی داده شده است. ایده حذف کردن رکوردها از چند وقت پیش شروع شد و چندین کشور با آن موافقت کرده‌اند.
پائولا رادکلیف که رکورد او در دوی ماراتن از سال 2003 تاکنون دست نخورده باقی مانده است نیز به این پیشنهاد انتقاد کرده است.
در صورتی که رکوردها حذف شوند، یوسین بولت رکورد 9 ثانیه و 58 صدم ثانیه‌ای خود در دوی 100 متر و همچنین رکورد 19 ثانیه و 19 صدم ثانیه ای خود در دوی 200 متر را از دست خواهد داد.
بولت در این‌باره به رویترز گفت: تا جایی که می دانم این کار بسیار بیهوده است. کاری که انجام شده، انجام شده. تنها باید به سوی جلو حرکت کرد و باید تلاش کرد مسابقات قهرمانی جهان در آینده و بازی‌های المپیک به بهترین نحو برگزار شوند. نمی‌توان نگران گذشته بود اما می‌توان آینده را ساخت.
اخیرا رسوایی‌های زیادی در ورزش د‌و‌و‌مید‌ا‌نی رخ داده است. هفته‌ گذشته سه تن از مسئولان فدراسیون جهانی به صورت مادام العمر محروم شدند.
گزارش‌های اخیر آژانس جهانی ضد دوپینگ نیز نشان از فساد گسترده در فدراسیون جهانی د‌و‌و‌مید‌ا‌نی است. ریچارد پوند، رییس کمیسیون مستقل آژانس ضد دوپینگ اعلام کرده است اغلب قانونگذاری IAAF نمی‌توانند از مشکلات دوپینگ در روسیه بی اطلاع باشد.
بولت درباره شرایط اخیر در ورزش د‌و‌و‌مید‌ا‌نی نیز گفته است: وقتی این اخبار را شنیدم، بسیار شوکه شدم. فکر می‌کردم آنها تلاش می‌کنند تا ورزش را پاک نگه دارند. بنا‌بر‌این شنیدن این اخبار برایم تعجب آور بود. به عنوان ورزشکاری که برای ورزش پاک تلاش کردم، احساس ناامیدی کردم.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده