ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شفیعی: باید جلوی تهدیدات برجام را بگیریم

شفیعی: باید جلوی تهدیدات برجام را بگیریم

آنا/ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وقتی برجام فرصت‌‌هایی را به وجود آورده است، چرا درصدد از دست دادن آن هستیم؟ اگر این اقدام تهدیداتی دارد، زرنگ باشیم جلوی تهدیدات را بگیریم.
نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره اعتراض برخی از نمایندگان نسبت به اجرای برجام و تاکید آنها بر توقف روند اجرایی آن، اظهار کرد: ما 38 سال با غرب دچار اصطکاک بودیم، این 38 سال طی سه ماه از اجرای برجام از بین نمی‌رود این سوءظن‌ها دوجانبه است. اینها باید حل شود، ذوب شدن این یخ‌ها، تغییر جوهای ساختگی نیاز به گذشت زمان بیشتری دارد.
وی افزود: اجرای برجام خوب است، البته ما انتظار داریم که زودتر و سریعتر اجرایی شود. فقط کافی است که شرایط ما در دوره پیش از برجام و پس از برجام مقایسه کنیم. ببنید اوضاع چگونه است، حتما فضا تغییر کرده است. اگر برجام اجرا نمی‌شود یا ضعیف اجرا می شود کمک کنیم که قوی اجرای شود.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: زمانیکه نخست وزیر ایتالیا آمد، به او گفتیم که آمریکا در اجرای برجام برای ما مشکلاتی ایجاد می‌کند، خوب این بعد تبلیغاتی بسیاری برای ما دارد.قبلا آمریکاییها به ایتالیایی‌ها می‌گفتند که ایران خلاف جهت صلح بین‌المللی پیش می‌رود.
شفیعی با تاکید بر اینکه موضوعات را خیلی ساده و سیاسی نبینیم، ادامه داد: اگر قصد ما پیشرفت است،‌ کمک کنیم به پیشرفت ولی اگر قصد ما پس‌رفت است پس کمک می‌کنیم به پس‌رفت.
وی افزود: کسانیکه از توقف برجام سخن می‌گویند یعنی می‌خواهند به عقب برگردند. ما چاره‌ای نداریم جز اینکه در جامعه بین‌المللی زندگی کنیم و چاره‌ای نداریم جز اینکه سوءتفاهمات را برطرف کنیم. استقلال خوب است ولی نمی‌توان ظرفیت‌های جامعه بین‌اللمللی را نادیده گرفت.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره حضور عراقچی در کمیسیون امنیت ملی که برخی رسانه‌ها درباره آن سخن گفته‌اند، خاطرنشان کرد: با آقای عراقچی در زمان بررسی بودجه جلسه‌ای نداشتیم و خبرها در این زمینه کذب است، جلسه با مسئولان وزارت امور خارجه برای دریافت گزارش سه‌ماهه اجرای برجام به بعد از بررسی بودجه موکول شده است. قاعدتا گزارش وزارت امور خارجه به کمیسیون امنیت مجلس آماده است چرا که همواره همکاری این وزراتخانه با کمیسیون مناسب بوده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده