ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شب به یاد ماندنی بغداد با فیلم مجیدی وقتی بغض شیعه و سنی ترکید

شب به یاد ماندنی بغداد با فیلم مجیدی/ وقتی بغض شیعه و سنی ترکید

ایرنا/ آن لحظه ای که 'حلیمه سعدیه'، محمد (ص) شیرخواره را به آغوش کشید تا شیردهد آغاز صحنه ای بود، تا یکباره بغض های فروخورده شیعیان و اهل سنت حاضر در سالن تئاتر ملی عراق به خاطر جوری که این روزها به اسلام و پیامبر رحمت (ص) می شود، ترکیده شود و از هر گوشه سالن، صدای هق هق و گریه تماشاگران، به گوش رسد.
شب به یاد ماندنی بغداد با فیلم مجیدی/ وقتی بغض شیعه و سنی ترکید
اگرچه سالن تئاتر ملی در مرکز بغداد، به عنوان پاتوق هنرمندان شناخته می شود اما دیشب همه اقشار مردم عراق حاضر بودند، مسوولان و مقامات بلندپایه ، هنرمندان، روزنامه نگاران، عالمان دین و روحانیون از شیعیان و اهل سنت، زنان چادرپوش و محجبه و غیر محجبه و حتی مسیحیان در لابلای جمعیت بودند، همه آمده بودند تا محمد رسول الله (ص) را از نو بشناسند.
شنبه شب شانزدهم ژانویه مصادف با ششم ربیع الثانی 1437 حادثه ای جالب توجه در بغداد اتفاق افتاد، این بار خبر انفجار خودرو بمبگذاری شده در محلات شیعی یا تعرض به مساجد اهل تسنن و قتل و کشتار و زخمی و آوارگی در کار نبود، بلکه پخش فیلمی از زندگی پیامبر خدا (ص) بود، که خیلی از این جنایت های غرض ورزانه این روزها به نام و یا منتسب به او انجام می شود.
شیعیان و اهل تسنن عراق دیشب زیر یک سقف شانه در شانه هم نشستند و فیلم زیبای محمد رسول الله (ص) ساخته کارگردان صاحب سبک سینمای ایران 'مجید مجیدی' را به نظاره نشستند و به خاطر جفایی که این روزها به اسلام و پیامبر خدا می شود، اشک ریختند و گریه کردند.
برخی از روحانیون سنی که قبلا این فیلم را در کنفرانس وحدت اسلامی در تهران مشاهده کرده بودند ، برای دومین بار آمده بودند که این فیلم را مشاهده کنند و دکتر 'جلال الکبیسی' از علمای دین برجسته استان الانبار یکی از آنها بود.
وقتی از الکبیسی رییس شورای علمای استان الانبار سوال شد چرا در حین دیدن فیلم اشک می ریختید گفت: در طول فیلم ، اشک می ریختم و گریه می کردم زیرا هرچه انسان راجع پیامبر خدا محمد (ص) خوانده باشد و شنیده باشد، با آنچه امروز در برابر چشمان خود مجسم بر پرده نقره ای می بیند، قابل مقایسه نیست.
فیلمی که حتی 'ابراهیم الجعفری' وزیر خارجه عراق را به وجد آورد و گفت که چهره رحمانی و محبت ورزانه نبی خدا (ص) در این فیلم به زیبایی به تصویر کشیده و لاجرم فیلم، همه دلها و وجدان های مردم را فارغ از گرایش ها و وابستگی های دینی و قومیتی شان، مورد خطاب قرار می دهد.
او هم گفت که آن جفایی که به نام محمد (ص) در جهان می شود و جنایت هایی که به نام این پیامبر رحمت صورت می گیرد و آنها که می خواهند از اسلام مهر و محبت و صلح طلبی، چهره دیگری نشان دهند، در این فیلم نشان داده می شود که محمد، فرستاده خدا، و اسلام، دین مهر و محبت و عشق ورزی است.
این رسالت فیلم در سخنان مجید مجیدی که در هنگام نمایش فیلم در سالن حضور داشت، نیز بر آن تاکید شد، تا در شبی به یاد ماندنی ، شیعیان و اهل تسنن و عرب و عجم متفق القول شوند که محمد، پیام آور رحمت و مهربانی است و جز این، هرچه به نام محمد، جرم و جنایت می شود جفا به حق رسول خدا و دین اسلام است.
وقتی مجیدی از تحریم فیلمش توسط شیوخ وهابیت عربستان سعودی و برخی علمای الازهر مصر سخن گفت، همگان به جفای دیگری به رسول خدا پی بردند؛ اما همانطور که منادیان تاریکی، فیلم 'محمد رسول الله' 'مصطفی عقاد' را 42 سال قبل تحریم کردند و در عین حال نتوانستند، حقیقت جویان را از تماشای آن محروم کنند، محمد رسوالله (ص) مجیدی نیز اسیر این فتواهای جهل نخواهد شد، آنطور که حاضران در تئاتر ملی گفتند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X