ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

منصوری‌آرانی: زاکانی و نبویان با تجمع مقابل مجلس مخالف بودند

منصوری‌آرانی: زاکانی و نبویان با تجمع مقابل مجلس مخالف بودند

مثلث/ عباسعلی منصوری آرانی در گفتگو با مثلث آنلاین درباره نحوه کار کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس بر روی برنامه اقدام جامع مشترک گفت: براساس ماده ۴۴ آیین نامه داخلی مجلس در مسائل مهم و استثنائى که براى کشور پیش مى‏آید و دراین خصوص تشکیل کمیسیون ویژه‏اى براى رسیدگى و تهیه گزارش ضرورت پیدا مى‏کند، به پیشنهاد حداقل پانزده نفر از نمایندگان و تصویب مجلس، این کمیسیون تشکیل مى‏شود و هیأت رئیسه مجلس می‌تواند طرحها و لوایحی را که در حوزه مسائل مربوط به کمیسیون ویژه تشخیص دهد به آن کمیسیون ارجاع کند بنابراین تکلیف کمیسیون ویژه کاملا روشن است و هیچ ابهامی را در شرح وظیفه کمیسیون نمی بینیم.

وی افزود: کمیسیون ویژه هم اکنون کلیات موضوعات هسته ای را بررسی می کند که برجام هم یکی از قطعات پازل محسوب می شود و نهایتا گزارش خود را به صحن علنی مجلس ارائه می دهد.

عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام درباره این تحلیل که برخی معتقدند تندروها از تریبون این کمیسیون برای تخریب برجام سوءاستفاده می کنند اظهار کرد: ما در جلسه اول کمیسیون ویژه به یک توافق جمعی رسیدیم که گرایش های جناحی و شخصی را در کار بررسی موضوعات هسته ای دخیل نکنیم و اجازه دهیم کمیسیون کار خود را انجام دهد اگر هم اعضای کمیسیون در جایی سخنرانی یا مصاحبه کردند بگویند که این مواضع نظر شخصی شان به عنوان نماینده مجلس است بر همین اساس تا الان نیز خلافی در این رابطه مشاهده نکردیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا تجمع دانشجویان دلواپس مقابل مجلس هماهنگ شده با علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه بود؟ افزود: آقایان زاکانی، نبویان و بذرپاش اعلام کردند که با انجام چنین تجمعی مخالف بودند، به نظرم منطقا هم حرف شان درست است و آنها مخالف بودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سئوال که عده ای می گویند تندروها از موقعیت کمیسیون ویژه بررسی برجام می خواهند پله انتخاباتی برای خود بسازند تا با تخریب برجام به کرسی های مجلس آینده برسند آیا چنین تحلیلی درست است یا غلط، یادآور شد: تا الان چنین فرضیه و تحلیلی را قبول ندارم و باید روند کار کمیسیون و اظهارنظرها را در آینده دید ولی آنچه تا الان شاهد هستم این نظریه را رد می کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده