ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو حزب مردم‌سالاری: با افتخار از کارنامه دولت روحانی دفاع می کنیم

 عضو حزب مردم‌سالاری: با افتخار از کارنامه دولت روحانی دفاع می کنیم

آریا/ داریوش قنبری نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخاب "امید و آرامش، رونق اقتصادی" به عنوان شعار انتخاباتی اصلاح طلبان گفت: شعار امید و آرامش، رونق اقتصادی دنبال کننده شعار تدبیر و امید آقای روحانی است که این شعار در سال 92 مورد توجه مردم قرار گرفت و این شعار تداوم همان شعار است. امید و آرامش، رونق اقتصادی سه مفهموم هم پیوند و وابسته هستند. آرامش و امنیت لازمه رونق اقتصادی و همین طور لازمه ثبات جامعه است. اولین معقوله که باید مورد توجه قرار بگیرد، آرامش در پناه قانون هست و توجه به معیار های قانونی یکی ازضرورت های جدی و اساسی در کشور محسوب می شود و در مجموع مقدمه توسعه و روند اقتصادی، همین آرامش و امنیت است.

عضو حزب مردم‌سالاری ادامه داد: اگر کشور آرامش داشته باشد و در مسیر رونق اقتصادی قرار بگیرد، امید هم ایجاد خواهد شد. این امید و امیدواری منوط بر این است که با حاکمیت، آرامش و رونق اقتصادی اوضاع بهتری پیدا کند. این شعار همان شعار آقای روحانی است که در وضعیت نابسامانی که ایشان در دوران کاندیداتوری ریاست جمهوری و در اواخر دوران احمدی نژاد عنوان کرد. این زمان مردم ناامید از اوضاع و شرایط بودند که این شعار مورد توجه مردم قرار گرفت.
داریوش قنبری افزود: واقعیت این است که شعار تدبیر و امید، در مجلس به نوعی با مقاومت برخی افراد تند رو مواجه شد و برخی افراد افراطی که در مجلس بودند در مقابل شعار تدبیرو امید ایستادند. عقیده من بر این است که شعار تدبیر و امید نیاز به تکمیل شدن دارد و آن موانعی که در راه تحقق امید و آرزوی مردم باشد، باید رفع شود. برای تحقق این امر باید مجلسی همسوی دولت داشته باشیم تا در حل مشکلات و معضلات جامعه به دولت کمک کند. شعار امید، آرامش و رونق اقتصادی هم تکمیل کننده بحث سال 92 است که شروع شده و هدف این شعار رفع موانعی است که در سر راه دولت قرار گرفته است. ما به دنبال یک مجلسی هستیم که پشتیبان دولت در تحقق منافع کشور باشد.

مکانیزم نظر سنجی در میثاق نامه اصلاح طلبان وجود دارد
این چهره اصلاح طلب در پاسخ به سوال دیگر خبرگزاری آریا مبنی بر امضای میثاق نامه ای «چک سفید» توسط اصلاح طلبان نیز گفت: این میثاق نامه یک گام مهم اساسی در جهت ایجاد انضباط تشکیلاتی است و کسانی که خود را یک اصلاح طلب عنوان می کنند، باید این ضوابط تشکیلاتی را رعایت کنند. هدف این میثاق نامه این است که از تعدد کاندیدای جریان اصلاح طلب جلوگیری شود تا کسانی که با هم همفکر هستند، با هم به رقابت نپردازند. رقابت میان افراد همفکر معنایی ندارد و بایستی رقابت بین تفکر و اندیشه ها باشد.

وی ادامه داد: در کشور های توسعه یافته، رای به افراد داده نمی شود بلکه به جریانات و احزاب سیاسی رای داده می شود. این میثاق نامه گامی مهم و اساسی در جهت توسعه در کشور است و به رشد فعالیت های حزبی در آینده کشورکمک می کند. این نوع میثاق نامه ها باید گرفته شود تا نامزدهای هر جبهه به داوری های تشکیلاتی روی آورند. هدف این میثاق نامه این است که افرادی که از امید و موفقیت بالایی برخوردار هستند ، حمایت شوند و مکانیزم نظر سنجی در این میثاق نامه وجود دارد.

داریوش قنبری در ادامه در خصوص احتمال پیروی کامل اصلاح طلبان از این میثاق نامه انتخاباتی عنوان کرد: قطعا کاندیداهای اصلاح طلب باید از این انضباط تشکیلاتی تمکین کنند. با این حرکت ما می توانیم سهم قابل توجهی از کرسی های نمایندگی مجلس را به دست بیاوریم. همه اصلاح طلبان باید به این روش احترام و از آن تمکین کنند چرا که اگر غیر از این باشد، نمی توان اسم فرد را یک اصلاح طلب خطاب کرد. با این روش اصلاح طلبان می توانند اکثریت کرسی ها را ازآن خود کنند و امید و ضریب موفقیت را افزایش دهند.

با افتخار از کارنامه دولت روحانی دفاع می کنیم
نماینده دوره هشتم مجلس در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار آریا در خصوص چگونگی بهره برداری انتخاباتی اصلاح طلبان از عملکرد دولت روحانی نیز اظهار داشت: کارنامه آقای روحانی به لحاظ اقتصادی و سیاست خارجی کارنامه درخشانی است. برای ارزیابی این کارنامه باید آن را با مشکلاتی که وجود داشته است بسنجیم. اگر درحال حاضر آقای احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور فعالیت داشت با نفت 30 دلاری با یک بحران عظیم اقتصادی مواجه می شد اما می بینیم که دولت آقای روحانی کشور را با نفت زیر 30 دلار اداره می کند و این خودش جای تحسین دارد. کسانی که از عملکرد ضعیف دولت روحانی حرف می زنند از انصاف به دور هستند و بایستی متناسب با شرایط کشور حرف بزنند.

وی ادامه داد: قطعا آقای روحانی گام جدی و اساسی برای حل معضلات اقتصادی کشور برداشته اند. اقتصاد کشور در گرو تحریم های ضالمانه ای بود که در دوران آقای احمدی نژاد بر کشور تحمیل شد و اگر مخالفان داخلی این اجازه را بدهند ، الان زمینه ای برای زدودن این تحریم ها فراهم شده است. این افراد باید کارشکنی را کنار بگذارند. در حال حاضر تحریم ها در مرحله حذف و کنار گذاری است و شرایطی که ما در آن قرار داریم، شرایط امیدوار کننده ای برای آینده است. دولت آقای روحانی تنها کاری که می توانست انجام دهد این بود که اقتصاد را که گروگان سیاست خارجی و تحریم ها بود، آزاد و مقدمات لازم را برای توسعه و رشد اقتصادی کشور فراهم کند.
داریوش قنبری در پایان تاکید کرد: دولت روحانی کوتاهی نکرده است. درست است که مسائل و مشکلات اقتصادی وجود دارد اما باید ببینیم که آیا این مشکلات مسائل ساختاری گذشته است یا از کم کاری دولت بوده است، که قطعا از کم کاری دولت نبوده است. دولت با تدبیر خوبی که انجام داده، توانسته است مانع از رشد آهنگ تورم در کشور شود. دولت روحانی تورمی که در اواخر دولت احمدی نژاد به 40 درصد رسیده بود، در حال حاضر به زیر 20 درصد رسانده است و رشد اقتصادی منفی و رکودی که در گذشته با آن مواجه بودیم حالا به سمت مثبت شدن گرایش پیدا کرده است. بنابراین منتقدان باید با توجه به معیار های علمی ، کارنامه آقای روحانی را مورد بررسی قرار دهند چرا که این کارنامه قابل دفاع است و اصلاح طلبان با کمال افتخار از این کارنامه دفاع خواهند کرد چرا که این کارنامه را از آن خود می دانند و هدفشان این است که موانع موجود بر سر راه این کارنامه موفق را بردارند تا دولت بهتر بتواند در مسیری حرکت کند که مطالبات و منافع مردم را محقق می کند. هدف اصلاح طلبان، حذف موانع پیشرو در تحقق منافع ملی است و باید در این مسیر حرکت شود و اصلاح طلبان در این چارچوب حرکت می کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X