ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«ساران‌بای ژین‌بیک‌اف» نخست‌وزیر جدید قرقیزستان شد

«ساران‌بای ژین‌بیک‌اف» نخست‌وزیر جدید قرقیزستان شد

فارس/ پارلمان قرقیزستان «ساران‌بای ژین‌بیک‌اف» را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور انتخاب کرد.

شب گذشته پارلمان قرقیزستان «ساران‌بای ژین‌بیک‌اف» به عنوان نخست وزیر جدید این کشور با 113 رأی موافق از مجموع 115 رأی انتخاب کردند.
بر اساس این گزارش، پارلمان قرقیزستان همچنین امروز وزرای پیشنهادی نخست وزیر را که به تائید رئیس جمهور نیز رسیده بود را مورد تائید قرار دادند.
بنا به این گزارش، «ساران‌بای ژین‌بک‌اف» نخست وزیر، «محمدقالی عبدالگازیف» معاون اول نخست وزیر، «الگ پانکراتاف» وزیر اقتصاد، «گلمیرا خدابرگن‌آوا» وزیر امور اجتماعی، «ارلان عبدیلدایف» وزیر امور خارجه، «ملیس ترغان‌بایف» وزیر کشور، «عبدل‌بیک قاسم‌عالیف» وزیر دارایی، «اریزبیک قاجاشیف» وزیر اقتصاد و صنعت، «ضمیربیک حیدراف» وزیر حمل‌ونقل، «جیلدیز مام‌بیت‌عالیوا» وزیر حقوق، «قوت‌بیک باران‌اف» وزیر موقعیت‌های اضطراری، «خدای‌برگن بازاربیف» وزیر توسعه اجتماع، «الویرا ساریفا» وزیر آموزش و پرورش، «تورتونظیر بیک‌بایف» وزیر کشاورزی، «تلانت‌بیک تاتیرعلیف‌» وزیر بهداشت، «آلتین‌بیک مقصوداف» وزیر فرهنگ، اطلاعات و گردشگری، «عاقل‌بیک عثمان‌عالیف» به عنوان اعضای جدید دولت قرقیزستان انتخاب شدند.
طبق قانون قرقیزستان پس از استعفا و یا برکناری نخست وزیر، کابینه دولت نیز از اعتبار ساقط و نخست وزیر جدید کابینه خود را معرفی می‌کند که این افراد باید مورد تائید رئیس جمهور و پارلمان قرار گیرند.
ساران‌بای ژین‌بک‌اف نخست وزیر جدید قرقیزستان از حزب سوسیال دموکرات با داشتن بیشترین کرسی در پارلمان می‌باشند، وی روس گرا و طرفدار تقویت فرآیندهای همگرایی در قالب اتحادیه اقتصادی اوراسیا است.
در کابینه جدید دولت تمام وزرای قبل به غیر از وزیر حمل‌ونقل حضور دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده