ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نرخ تورم روستایی به 13درصد رسید

نرخ تورم روستایی به 13درصد رسید

ایرنا/ مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم روستایی در دوازده ماه منتهی به مرداد ماه سال 94 معادل 13 درصد است که نسبت به تورم تیرماه کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا از شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در مرداد ماه سال 94 که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته است، عدد 226.4 را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل0.6 درصد افزایش داشته است.
افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)11.8 درصد که نسبت به همین مدت در ماه قبل (12.6) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در این ماه به رقم249.1 رسید که نسبت به ماه قبل0.6 درصد افزایش نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد 246.5رسید که نسبت به ماه قبل0.6 درصد افزایش نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل13.3 درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم 12ماهه این گروه10.9 درصد است. شاخص گروه اصلی خوراکی ها، آشامیدانی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل12.6 درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در 12ماهه منتهی به مرداد ماه نسبت به دوره مشابه سال قبل10.5درصد است که نسبت به تورم 12ماه منتهی به تیرماه 94 (10) افزایش یافته است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در تیرماه 94 به رقم211.1 رسید که یک درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل11.2 درصد بوده و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به مرداد ماه سال 94 نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه15.1 درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه 1394 (15.6) کاهش یافته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده