ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمایه گذاری در زیر ساخت های بخش کشاورزی به نتیجه نرسید

احمد کبیری رئیس سازمان نظام مهندسی و کشاورزی منابع طبیعی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به تاثیر سرمایه گذاری زیر ساخت ها در توسعه بخش کشاورزی اظهار داشت: اگر سرمایه گذاری زیر ساخت ها با مطالعه و شناخت دقیق صورت گیرد، مطمئنا بخش کشاورزی پیشرفت خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در این بخش بازدهی لازم را نداشته، گفت: علی رغم تمام تلاش های به کار گرفته شده در این بخش به سبب برخی مشکلات ساختاری اعم از خرد بودن اراضی و دانش کم بهره وران، سرمایه گذاری آن چنان که باید و شاید بازدهی لازم را نداشته  و از این رو بایستی به موازات سرمایه گذاری زیر ساخت ها اقداماتی برای جلوگیری از خرد شدن اراضی و آموزش بهره وران به کار گرفته شود.
کبیری ادامه داد: بنا بر آمار مرکز ایران از 4 میلیون بهره وردار نزدیک 22 درصد افراد اراضی کمتر از یک هکتار، 42 درصد اراضی کمتر از 5 هکتار دارند و گفتنی است که مکانیزه کردن اراضی و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در این اراضی صرفه اقتصادی ندارد و به همین خاطر بایستی با انتقال سهام به بهره ورداران از خرد شدن آنها جلوگیری شود تا حداقل تکنولوژی قابل تحقق باشد.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اشاره به ضرورت آموزش بهره ورداران بیان کرد: آموزش بهره وران بخش کشاورزی  از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما می توان گفت که تنها این مشکل با استخدام کارشناسان فنی حل نمی شود  لذا بایستی دولت بخشی از اعتبارات پروژه های ساختارهای نوین را به این امر اختصاص دهد تا در راستای اقتصاد مقاومتی راندمان افزایش یابد.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده