ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سیاست ستاد علوم شناختی افزایش ارتباطات بین المللی است

محمد تقی جغتایی عصر پنجشنبه در دیدار با روسای دانشگاه های آذربایجان شرقی در تبریز اظهار کرد: سرمایه گذاری کشورهای پیشرفته در زمینه این دانش نو بسیارچشمگیر است و رقابت شدیدی در دستیابی به اسرار مغز و استفاده کاربردی از آن در میان کشورها وجود دارد.
وی ادامه داد: این دانش بی تردید تأثیرات شگفت آوری بر بسیاری از حوزه های انسانی بر جای خواهد گذاشت و ضروری است سرمایه گذاری بیشتری در توسعه این دانش انجام گیرد.
جغتایی با تاکید بر افزایش فعالیت های ترویجی و فرهنگی در راستای توسعه علوم شناختی گفت: کارهای بسیار ارزشمندی در آذربایجان شرقی انجام شده و امیدواریم علوم شناختی بیش از این در کشور توسعه یابد.
وی اظهار کرد: این ستاد از مراکز رشد و توسعه فناوری، شرکت های دانش بنیان، کانون های تفکر، انجمن های علمی، برگزاری همایش های ملی و بین المللی در زمینه علوم و فناوری های شناختی حمایت می کند.
وی با تاکید بر ضرورت جذب فارغ التحصیلان خارج از کشور گفت: در راستای افزایش متخصصان حوزه علوم شناختی در کشور از فارغ التحصیلان خارج از کشور جهت جذب در هیات علمی دانشگاه های داخل حمایت می کنیم تا فرصتی برای ایجاد تعاملات بین المللی و حفظ سرمایه انسانی در داخل کشور فراهم شود.
رئیس گروه پژوهش،فناوری و زیرساخت ستاد راهبردی توسعه علوم و فناوری های شناختی نیز در این نشست با بیان اینکه آذربایجان شرقی در بین سایر استان های کشور در این حوزه علوم شناختی پیشگام است، گفت: برای نخستین بار در کشور متخصصان علوم شناختی در یک مجموعه منسجم و هماهنگ در این استان گردهم جمع شده اند.
مجید نیلی افزود: تبریز در حوزه علوم شناختی،دارای اهمیت و جایگاه بسیار ارزشمندی است و فعالیت های بسیار ارزشمندی در این حوزه در آذربایجان شرقی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اقتصاد بسیار قوی این رشته اظهار کرد: با توجه به اقدامات بسیار خوبی که در تبریز صورت گرفته است، امیدواریم تبریز در آینده نزدیک پرچم دار قسمتی از اقتصاد علوم شناختی در کشور باشد.
نیلی با تاکید بر اینکه علوم شناختی بسیار میان رشته ای است و رشته های مختلف در آن حضور دارند، ادامه داد: اگر می خواهیم حوزه علوم و فناوری های شناختی را در آذربایجان شرقی توسعه دهیم باید متولیان نگاه میان رشته ای به آن داشته باشند.
61201/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده