ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ترکان: هفت منطقه آزاد تجاری ایجاد می شود

ترکان: هفت منطقه آزاد تجاری ایجاد می شود

ایرنا/ دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: دولت تدبیر و امید تاکنون لایحه ایجاد 5 منطقه آزاد تجاری- صنعتی را به مجلس ارایه کرده و لایحه دو منطقه آزاد سیستان و بانه - مریوان هم تقدیم مجلس می شود.

اکبر ترکان روز چهارشنبه افزود: دولت مصمم است با برنامه ریزی دقیق، شرایط تحول و توسعه مناطق مرزی را فراهم کند.
وی با اشاره به تصویب ایجاد مناطق آزاد تجاری- صنعتی سیستان و بانه - مریوان در جلسه روز دوشنبه گذشته (4 آبان) شورای عالی مناطق آزاد گفت: بدین ترتیب برنامه ما برای ایجاد مناطق آزاد در نقاط مرزی به اتمام رسید.
مشاور رییس جمهوری با اشاره به اینکه با تصویب 7 لایحه دولت برای ایجاد مناطق آزاد جدید، 14 منطقه آزاد تجاری - صنعتی مرزی خواهیم داشت، اظهار داشت: منطقه آزاد اروند با عراق جنوبی، مهران و بانه - مریوان با عراق کردنشین همجوار است.
ترکان ادامه داد: منطقه آزاد ماکو با ترکیه، منطقه آزاد ارس با جمهوری آذربایجان، نخجوان و ارمنستان و منطقه آزاد اردبیل نیز با جمهوری آذربایجان مرتبط است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: انزلی، اینچه برون، سیستان، چابهار، جاسک، قشم، کیش و بوشهر دیگر مناطق آزاد کشور هستند.
وی تاکید کرد: جهت گیری مناطق آزاد تجاری- صنعتی، بازارهای هدف در کشورهای همسایه برای توسعه صادرات است.
ترکان ادامه داد: توسعه صادرات، تسهیل تولید، انتقال فناوری و تامین نیازهای کشور از جمله سیاست های توسعه مناطق آزاد است که رهبر معظم انقلاب بر این چهار مورد در بند 11 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تاکید کرده اند.
وی گفت: لایحه تشکیل مناطق آزاد تجاری - صنعتی جاسک، بوشهر، مهران، اردبیل و اینچه برون اکنون در مجلس در مراحل تصویب قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده