ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سیاست روز نوشت: کیش مردم بحرین به آل‌خلیفه

سیاست روز نوشت: کیش مردم بحرین به آل‌خلیفه

سیاست روز/ متن پیش رو در سیاست روز منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

سرکوب‌گری‌های آل‌خلیفه همچنان در برابر ایستادگی و مقاومت مردم بحرین ناتوان است چنانکه آحاد مختلف ملت بحرین در تظاهرات بعد از نماز جمعه بر لزوم تحقق همه خواسته‌های مردمی و سرنگونی «آل خلیفه» تاکید کردند.
در ادامه قیام مردمی در برابر سرکوب‌گری آل‌خلیفه و وابستگی آن به سعودی و آمریکا و انگلیس، جمع کثیری از اهالی شهر «الدراز» بعد از اقامه نماز جمعه دیروز، علیه نظام حاکم در کشورشان تظاهرات کردند.مردم بحرین بعد از اقامه نماز جمعه با برگزاری تظاهراتی بر خواسته‌های جنبش مردمی تاکید کرده و یادآور شدند که از خواسته‌های مردمی عقب نشینی نخواهند کرد.اهالی الدراز همزمان با آحاد مختلف این کشور در مناطق این کشور شعارهایی مبنی بر اینکه «هیچ گونه عقب نشینی از خواسته‌های مردمی وجود ندارد» سر دادند. تظاهرات کنندگان بحرینی همچنین بر لزوم دستیابی به دموکراسی در کشورشان تاکید کردند.به گزارش‌ منابع خبری انقلابیون ۱۴ فوریه، جمع کثیری از مردم جزیره «ستره» در پاسخ به فراخوان «ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه» تظاهرات کرده و با شهید «نمر باقر النمر» روحانی برجسته عربستانی که توسط «آل سعود» اعدام شده است، اعلام همبستگی کردند. در ادامه قیام گروههای انقلابی بحرین خواستار نافرمانی مدنی در پنجمین سالروز آغاز انقلاب این کشور شدند.گروههای انقلابی بحرین گفتند که این فراخوان در راستای قدردانی از نقش پیشگامانه شهید مجاهد آیت الله نمر باقر النمر به طور خاص و مردم منطقه الشرقیه به طور عام در حمایت از انقلاب بحرین و اعلام مخالفت قاطع با اشغالگری عربستان در بحرین است که به بهانه نیروهای موسوم به سپر الجزیره بحرین را اشغال کرده است.
خبر دیگر از جنایات آل‌خلیفه آنکه جنبش حق بحرین از وخامت حال دبیرکل این جنبش که در زندان رژیم آل خلیفه به سر می برد خبر داد.جنبش حق بحرین از وضعیت سلامتی «حسن المشیمع» دبیرکل این جنبش که در زندان رژیم آل خلیفه به سر می برد و علی رغم وخامت حالش از درمان لازم برخوردار نیست ابراز نگرانی کرد.این جنبش با بیان اینکه احتمال دارد مشیمع بینایی چشم راستش را از دست بدهد، بر نیاز وی به مراقبتهای پزشکی فوری تاکید کرد. خبر دیگر آنکه چند نهاد حقوق بشری، صدور حکم اعدام برای فعالان مدنی و شخصیت‌های مخالف در بحرین را محکوم کردند و خواستار تخفیف در مجازات آن‌ها شدند.نهادهای حقوق بشر داخلی و بین‌المللی در بحرین با انتشار بیانیهای مشترک، صدور حکم اعدام برای فعالان مدنی و شخصیت‌های مخالف در این کشور را محکوم کردند.دفتر تشکل "فدرالیسم بین‌المللی حقوق بشر" در بحرین با انتشار بیانیه مشترک چندین سازمان و نهاد حقوق بشری داخلی و بین‌المللی در سایت اینترنتی خود، اقدام مقامات بحرینی در صدور حکم اعدام برای مخالفان و فعالان مدنی و حقوقی را محکوم کرد و خواهان تخفیف آن شد.در این بیانیه مشترک به شماری از موارد نقض حقوق بشر در بحرین از جمله صدور حکم اعدام یک زندانی و حبس ابد برای ۲۲ نفر دیگر در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ اشاره شده است.لازم به ذکر است دادگاه تجدید نظر بحرین تاریخ ۳۰ مارس(۱۱ فروردین ماه سال ۱۳۹۵) را زمان صدور حکم برای دبیرکل جمعیت «الوفاق» اعلام کرد. به رغم درخواست‌های جهانی آل‌خلیفه همچنان از آزاد سازی علی سلمان که جرمش تنها بیان خواسته‌های مردم بوده خودداری کرده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده