ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صادرات نفت و میعانات گازی ایران به کمترین رقم در ۷ ماه گذشته رسید

صادرات نفت و میعانات گازی ایران به کمترین رقم در ۷ ماه گذشته رسید

فارس/ رویترز به نقل از منابع آگاه اعلام کرد صادرات نفت و میعانات گازی ایران در ماه اکتبر به علت تعمیرات پالایشگاه‌ها و آرام شدن تقاضا در آستانه زمستان به کمترین رقم در ۷ ماه گذشته رسید.

به گزارش رویترز به نقل از یک منبع صنعتی مطلع به برنامه بارگیری تانکرهای نفت ایران نوشت: صادرات نفت و میعانات گازی ایران در ماه جاری به علت تعمیرات پالایشگاه ها و آرام شدن تقاضا در آستانه زمستان به کمترین رقم در 7 ماه گذشته رسید.

وی افزود: به علت قیمت‌گذاری‌های جذاب ایران به نسبت دیگر تولیدکنندگان، هنوز بارگیری میعانات گازی (نفت بسیار سبک) این کشور برای دومین سال متوالی بسیار زیاد است.

به گفته این منبع آگاه، ایران در ماه جاری 1.07 میلیون بشکه نفت و میعانات گازی صادر کرده است که از ارقام اصلاح شده در ماه سپتامبر 13 درصد کمتر است و کمترین رقم از ماه مارس به شمار می‌رود.

هند و ژاپن در ماه مارس هیچ نفتی از ایران وارد نکردند.

صادرات نفت ایران در 2 سال گذشته در ماه اکتبر به علت آغاز فصل تعمیرات پالایشگاه‌ها پیش از زمستان کاهش می‌یابد و به گفته منابع آگاه، پالایشگاه‌های چینی احتمالا دوباره در ماه‌های اتی واردات نفت از ایران را افزایش دهند.

صادرات میعامات گازی ایران در ماه اکتبر 240 هزار بشکه در روز بوده است که 10 درصد نسبت به ماه سپتامبر کاهش دارد. این رقم دومین رقم بالای صادرات میعانات گازی ایران پس از ماه سپتامبر در سال جاری است.

یک خریدار میعانات گازی پارس جنوبی در شمال آسیا گفت: «میعانات گازی ایران بسیار ارزان است.»

صادرات نفت و میعانات گازی ایران به 4 خریدار بزرگ این کشور یعنی چین، هند، ژاپن و کره جنوبی برای سومین ماه متوالی کاهش یافت و به 850 هزار بشکه در روز در ماه اکتبر رسید که 12 درصد از ماه سپتامبر کمتر است.

چین در ماه اکتبر 400 هزار بشکه نفت و میعانات گازی در روز خریداری کرده است که کمترین میزان در سال جاری میلادی به شمار می‌رود.

واردات هند در ماه اکتبر نیز نسبت به ماه سپتامبر با 20 درصد کاهش به روزانه 170 هزار بشکه می‌رسد. کره جنوبی حدود 120 هزار بشکه در روز واردات از ایران خواهد داشت که 13 درصد از ماه پیش کمتر است. واردات ژاپن نیز با کاهش 17 درصد به 155 هزار بشکه در روز می‌رسد.

بر اساس این گزارش، ترکیه نیز 100 هزار بشکه نفت و امارات حدود 100 هزار بشکه میعانات گازی از ایران می‌خرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X