ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«جنگ ستارگان» با یک رکورد دیگر برابر شد

«جنگ ستارگان» با یک رکورد دیگر برابر شد

تسنیم/ با اعلام نامزد های اسکار هشتاد و هشتم مسئولین آمار و ارقام این رویداد سینمایی مهم، شروع به شمارش و اندازه گیری کرده اند و حالا خبر از برابری رکورد «جنگ ستارگان» با یک رکورد جالب دارند. «ارباب حلقه ها» ی پیتر جکسون بدون شک یکی از مهم ترین و بهترین مجموعه های تاریخ سینماست. فیلم هایی که هم از سوی مخاطبان و هم از سوی منتقدان دیده شدند و در نهایت مجموعا نامزد 30 جایزه اسکار هم شدند. این عدد مجموعه پیتر جکسون را رکورددار «بیشترین نامزدی اسکار یک مجموعه» کرد. حالا اما این رکورد فقط یک صاحب ندارد. بعد از آن که روز پنجشنبه فیلم «جنگ ستارگان: ارتش به پا می خیزد» نامزد 5 جایزه اسکار شد، تعداد نامزدی های مجموعه «جنگ ستارگان» هم به عدد 30 رسید.
البته کیست که نداند، پیتر جکسون و سه گانه اش با 3 فیلم به رکورد 30 نامزدی رسیده اند و «جنگ ستارگان» با 7 فیلم. اگر مجموعه «هابیت» را هم به عنوان بخشی از مجموعه «سرزمین میانی» به تریلوژی «ارباب حلقه ها» اضافه کنیم، 8 نامزدی دیگر به این مجموعه اضافه می شود و عدد 38 بر جا می ماند. هر چند که در هالیوود، مجموعه «سرزمین میانی» دو تریلوژی به حساب می آید و در واقع «جنگ ستارگان» به رکورد «ارباب حلقه ها» رسیده است.
مجموعه «جنگ ستارگان» اما فقط 10 جایزه اسکار برده اند که آمارشان حتی نزدیک به «ارباب حلقه ها» هم نیست. فقط یک فیلم «ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه» 11 جایزه اسکار برده است. رکوردی که با «بن هور» و «تایتانیک» در تاریخ سینما برابری می کند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده