ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سازمان ملل: رژیم صهیونیستی 42 خانه متعلق به فلسطینی ها را تخریب کرد

سازمان ملل: رژیم صهیونیستی 42 خانه متعلق به فلسطینی ها را تخریب کرد

ایرنا/ دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی 40 منزل متعلق به فلسطینیان ساکن در قدس شرقی را به بهانه های واهی تخریب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی 42 منزل متعلق به فلسطینی ها را در منطقه «ج» و قدس شرقی، به بهانه نداشتن مجوز ساخت تخریب کرد.
بر اساس این گزارش، در پی اقدام اخیر صهیونیست ها، 54 فلسطینی از جمله 33 کودک خانه و کاشانه خود را از دست دادند و 100 فلسطینی دیگر نیز متحمل خسارت های سنگین شدند.
این گزارش حاکی است که اقدام اخیر صهیونیست ها بزرگترین عملیات تخریب خانه های فلسطینیان طی یک هفته از شش ماه گذشته تاکنون بوده است.
دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در اراضی اشغالی در گزارش خود اعلام کرد که از 18 آگوست (27 مرداد) تا 24 این ماه (2 شهریور)، 88 درصد از ساختمان های متعلق به فلسطینی ها (37 منزل مسکونی) که به دست نظامیان رژیم صهیونیستی تخریب شده در منطقه «غور الاردن» واقع در شرق کرانه باختری بوده است.
بر اساس این گزارش، نظامیان رژیم صهیونیستی شماری از این خانه ها را به بهانه اینکه در منطقه بسته نظامی در طوباس واقع است، تخریب کرده است.
رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری تاکنون 471 خانه متعلق به فلسطینی ها را در کرانه باختری از جمله قدس شرقی تخریب کرده که منجر به مهاجرت اجباری 495 فلسینی از جمله 277 کودک شده است.
بر اساس گزارش سازمان ملل، نظامیان رژیم صهیونستی 98 فلسطینی را در مناطق مختلف اراضی اشغالی از جمله 3 نفر را در نوار غزه بازداشت کرده است.
این گزارش می افزاید: مقام های رژیم صهیونستی در 24 آگوست (2 شهریور) مانع ورود فلسطینی ها به صحن مسجد الاقصی شدند و بسیاری از دانش آموزان فلسطینی که مدارس شان در صحن این مسجد واقع بود از ورود به آن محروم شدند، در حالی که شهرک نشینان صهیونیست به آسانی وارد مسجد الاقصی می شدند.
همچنین مقام های مصری گذرگاه رفح را در 18 آگوست به مدت 2روز به روی فلسطینی ها گشود و اجازه داد تا 2 هزار و 229 فلسطینی وارد غزه شوند و 2 هزار و 105 فلسطینی دیگر که اغلب آنها بیماران و دانشجویان بودند از آن خارج شوند.
از سوی دیگر نظامیان رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) 3 جوان فلسطینی را در ارودگاه عایده واقع در شمال بیت لحم بازداشت کرد.
همچنین نظامیان صهیونیست با یورش به منزل یک فلسطینی در بخش قدیمی قدس اشغالی ، وی را بازداشت و به مرکز تحقیق و بازپرسی منتقل کردند.
رژیم صهیونیستی طی سال های گذشته همواره در تلاش بوده با تخریب خانه های متعلق به فلسطینی ها با سرعت بیشتر ساخت شهرک های غیرقانونی صهیونیست نشین را گسترش دهد.
دادگاه رژیم صهیونیستی در ماه مه (اردیبهشت/خرداد) سال جاری نیز حکم تخریب خانه های 340 نفر از ساکنان روستای سوسیا را صادر کرد؛ حکمی که دیده بان حقوق بشر آن را نقض فاحش تعهدات رژیم صهیونیستی در قبال فلسطینیان ساکن مناطق اشغالی نامید.
در طول 20 سال گذشته بادیه نشینان بطور مداوم علیه این اقدامات به دیوان عالی عدالت دادخواست داده اند، در حالی که دادگاه از لحاظ اصولی تخریب خانه ها را غیرقانونی اعلام کرده ولی همواره اقدامی جدی صورت گرفته نشده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده