ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فعالیت موتورسیکلت های چهارچرخ آتش نشان

فعالیت موتورسیکلت های چهارچرخ آتش نشان

ایسنا/ مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به راه اندازی ایستگاه های سیار و کوچک بدون خودرو در محدوده بازار تهران گفت: جانمایی این ایستگاه های کوچک در حال انجام است. این ایستگاه‌ها مانند مغازه یا حجره ها در یکی از محورهای بازار مستقر خواهند شد تا آتش نشانان در آنجا حضور دایمی داشته باشند.

سعید شریف زاده با اشاره به اجرای طرح انضباط شهری در منطقه 12 گفت: سازمان آتش نشانی در مباحث ایمنی این منطقه برنامه های ویژه ای دارد. به گونه ای که این مجموعه به عنوان کمیته ایمنی در محدوده بازاربزرگ تهران فعال است. این در حالیست که هدف از اجرای این طرح بالابردن افزایش ضریب ایمنی منطقه است.

او با بیان اینکه منطقه 12 در مجموع 5 ایستگاه آتش نشانی دارد، گفت: در سال گذشته نیز 2 ایستگاه در چهارراه مخبرالدوله و ایستگاه کوچه غریبان در داخل بازار تهران به بهره برداری رسید که با افتتاح این 2 ایستگاه هرندی و امامزاده یحیی در مجموع تعداد ایستگاه ها به 7 ایستگاه خواهد رسید.

شریف زاده با تاکید بر طرح افزایش ضریب ایمنی منطقه و احداث این 2 ایستگاه آتش نشانی گفت: با جانمایی و تملک زمین، ایستگاه ها به زودی احداث خواهد شد، به گونه ای که هدف از احداث این ایستگاه های آتش نشانی حضور بموقع در محورهای باریک با عرض یک تا دومتر است چراکه در صورت وقوع حریق در معبرهای باریک بازار تهران، امکان ورود خودروهای آتش نشانی در این محدوده به هیچ عنوان نیست.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با ابراز امیدواری به اینکه با احداث این دو ایستگاه، ایمنی بازار تهران و منطقه 12 افزایش یابد، گفت: امیدواریم بتوانیم ایمنی بازار بزرگ را به نحو مطلوب و ایده آل تامین کنیم که در این راه همراهی ساکنین منطقه و کسبه بازار موثر است.

او با بیان اینکه به همین منظور موتورسیکلت های چهار چرخ آتش نشانی نیز در نظر گرفته شده است، گفت: این موتورسیکلت ها برای لوله ریزی و لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند. از سوی دیگر نیز در صورت بروز حادثه کپسول های فشار قوی در نظر گرفته شده و توسط خود آتش نشانان حمل می شود که از قدرت اطفا حریق بالایی برخوردار هستند.

شریف زاده با تاکید بر اینکه راه اندازی ایستگاه های سیار به این دلیل است تا آتش نشانان بتوانند از شیرهای هیدرانت آتش نشانی در زمان بروز حادثه استفاده کنند، گفت: بیش از 420 شیر هیدرانت در محدوده منطقه 12 از سال های گذشته وجود دارد و به منظور افزایش ضریب ایمنی منطقه این شیرهای آب باید به 465 عدد افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درخصوص راه اندازی ایستگاه های آتش نشانی سیار گفت: راه اندازی این ایستگاه ها به این منظور پیش بینی شده و در قالب یک وسیله نقلیه دارای یک سری امکانات همچون موتورسیکلت و تجهیز به کپسول های آتش نشانی و وسایل مربوطه و نیز امکانات لازم برای آموزش های شهروندی بهره برداری می شود.

او در خصوص راه اندازی ایستگاه های کوچک بدون خودرو در محدوده بازار تهران نیز تأکید کرد: این ایستگاه های کوچک در حال جانمایی هستند، به طوری که همچون مغازه یا حجره ها در یکی از محورهای بازار مستقر خواهند شد تا آتش نشانان در آنجا حضور دایمی داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X