ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رشد ۷ برابری فروش بلیت سینماهای اصفهان در تعطیلات نوروزی

رشد ۷ برابری فروش بلیت سینماهای اصفهان در تعطیلات نوروزی

مهر/ معاون توسعه، فناوی و مطالعات سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: فروش بلیت در سینماهای اصفهان در تعطیلات ۷ برابر نسبت به مدت مشابه رشد کرده است.
رمضانعلی حیدری خلیلی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح و بازگشایی سینما فلسطین اصفهان، با بیان اینکه اصفهان در دنیا به عنوان یکی از ۱۰ شهر دیدنی مطرح است، اظهار داشت: از ۲۳ شهرستان اصفهان تنها ۱۱ شهرستان دارای سینما هستند و ۱۲ شهرستان تجربه دیدن فیلم بر پرده سینما را ندارند.

وی با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در این راستا در پش رو داریم به بازسازی سینما ساحل و خانواده به عنوان پردیس سینمایی اشاره کرد و افزود: فروش بلیت در تعطیلات نوروزی در سینماهای اصفهان ۷ برابر نسبت به مدت مشابه رشد کرده است.

معاون توسعه، فناوی و مطالعات سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: البته این استقبال را در سینماهای کل کشور شاهد بودیم به گونه‌ای که فروش بلیت در سینمای ایران پنج برابر رشد داشته و مخاطبان سینما چهار و نیم برابر شدند.

وی با بیان اینکه حوزه زیرساخت و فناوری‌های سینمای ایران به سرمایه گذاری یکباره نیاز دارد، تاکید کرد: اکنون ۶۸ درصد شهرستان‌های کشور فاقد سینما هستند بر این اساس به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پیشنهاد می‌کنیم که با کار مشترک و حمایت همه جانبه مسئولان سینماهای کشور که وضعیتی مانند فلسطین دارند مورد بازسازی و احیا قرار گیرند.

حیدری با اشاره به ظرفیت سینمای کشور بیان داشت: تعداد ۳۸۰ سالن با ۱۲۷ هزار صندلی داشتیم که در دولت جدید ۷۴ سالن با ۱۳ هزار و ۳۵۰ صندلی به این ظرفیت اضافه شده است.

حوزه نوسازی و بازسازی سینما نیازمند حمایت است

وی با بیان اینکه در طول دو سال اخیر رشد مخاطبان و فروش بلیت سینما را داشتیم، گفت: این امر امیدوارکننده است اما رضایت‌بخش نیست چراکه متوسط جهانی بهره وری از سینما در دنیا به ازای هر ۵۱ هزار و ۸۰۰ نفر، یک سینما است اما در ایران به ازای هر ۲۰۸ هزار نفر یک سینما وجود دارد.

معاون توسعه، فناوی و مطالعات سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد با بیان اینکه حوزه نوسازی و بازسازی سینما نیازمند حمایت است، گفت: افزایش تعداد سینما در سیاست های وزارت ارشاد وجود دارد و بر این اساس احداث سالن‌های جدید و تامین تجهیزاتی مانند تصویر و صدا توسط سازمان توسعه سینمایی انجام می شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده