رشد ۷ برابری فروش بلیت سینماهای اصفهان در تعطیلات نوروزی

رشد ۷ برابری فروش بلیت سینماهای اصفهان در تعطیلات نوروزی

مهر/ معاون توسعه، فناوی و مطالعات سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: فروش بلیت در سینماهای اصفهان در تعطیلات ۷ برابر نسبت به مدت مشابه رشد کرده است.
رمضانعلی حیدری خلیلی شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح و بازگشایی سینما فلسطین اصفهان، با بیان اینکه اصفهان در دنیا به عنوان یکی از ۱۰ شهر دیدنی مطرح است، اظهار داشت: از ۲۳ شهرستان اصفهان تنها ۱۱ شهرستان دارای سینما هستند و ۱۲ شهرستان تجربه دیدن فیلم بر پرده سینما را ندارند.

وی با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در این راستا در پش رو داریم به بازسازی سینما ساحل و خانواده به عنوان پردیس سینمایی اشاره کرد و افزود: فروش بلیت در تعطیلات نوروزی در سینماهای اصفهان ۷ برابر نسبت به مدت مشابه رشد کرده است.

معاون توسعه، فناوی و مطالعات سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: البته این استقبال را در سینماهای کل کشور شاهد بودیم به گونه‌ای که فروش بلیت در سینمای ایران پنج برابر رشد داشته و مخاطبان سینما چهار و نیم برابر شدند.

وی با بیان اینکه حوزه زیرساخت و فناوری‌های سینمای ایران به سرمایه گذاری یکباره نیاز دارد، تاکید کرد: اکنون ۶۸ درصد شهرستان‌های کشور فاقد سینما هستند بر این اساس به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پیشنهاد می‌کنیم که با کار مشترک و حمایت همه جانبه مسئولان سینماهای کشور که وضعیتی مانند فلسطین دارند مورد بازسازی و احیا قرار گیرند.

حیدری با اشاره به ظرفیت سینمای کشور بیان داشت: تعداد ۳۸۰ سالن با ۱۲۷ هزار صندلی داشتیم که در دولت جدید ۷۴ سالن با ۱۳ هزار و ۳۵۰ صندلی به این ظرفیت اضافه شده است.

حوزه نوسازی و بازسازی سینما نیازمند حمایت است

وی با بیان اینکه در طول دو سال اخیر رشد مخاطبان و فروش بلیت سینما را داشتیم، گفت: این امر امیدوارکننده است اما رضایت‌بخش نیست چراکه متوسط جهانی بهره وری از سینما در دنیا به ازای هر ۵۱ هزار و ۸۰۰ نفر، یک سینما است اما در ایران به ازای هر ۲۰۸ هزار نفر یک سینما وجود دارد.

معاون توسعه، فناوی و مطالعات سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد با بیان اینکه حوزه نوسازی و بازسازی سینما نیازمند حمایت است، گفت: افزایش تعداد سینما در سیاست های وزارت ارشاد وجود دارد و بر این اساس احداث سالن‌های جدید و تامین تجهیزاتی مانند تصویر و صدا توسط سازمان توسعه سینمایی انجام می شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد ۷ برابری فروش بلیت سینماهای اصفهان در تعطیلات نوروزی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X