ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هشدار شورای اروپایی درباره هجوم جدید پناهندگان به اروپا

هشدار شورای اروپایی درباره هجوم جدید پناهندگان به اروپا

تسنیم/ رئیس شورای اروپایی درباره افزایش مجدد شمار پناهندگان به سمت ایتالیا و شمال اروپا یا توجه به آمارهای هشدار دهنده مهاجران در لیبی هشدار داده و همبستگی اروپایی را در چنین شرایطی خواستار شد.

به گزارش روزنامه "ویرتشافتز ووخه" آلمان، به اعتقاد "دونالد توسک"، رئیس شورای اروپایی هجوم پناهندگان به اروپا می تواند دوباره افزایش یابد.
رئیس شورای اروپایی به این ترتیب درباره افزایش مجدد شمار پناهندگان به سمت ایتالیا و شمال اروپا هشدار داده و گفت: ما باید این مسئله را یادآوری کنیم که مسیر بالکان تنها مسیر منحصر به فرد برای پناهندگان نیست.
وی که روز چهار شنبه در پارلمان اروپا سخن می گفت شمار مهاجران در لیبی را هشدار دهنده دانسته و گفت: بنابراین باید اتحادیه اروپا در برابر کشورهای مالت و ایتالیا در صورتی که آن ها درخواستی داشتند همبستگی نشان دهد.
توسک با نگاهی به قرارداد ترکیه با اتحادیه اروپا بر سر مسئله پناهندگان و بازگرداندن آنها از یونان به ترکیه گفت: ما نمی توانیم راه حل در یونان را به سادگی به این کشورها انتقال دهیم بخصوص به این دلیل که لیبی ترکیه نیست.
کشور لیبی از زمان سقوط دولت معمر قذافی در این کشور در سال 2011 گرفتار هرج و مرج شده است. با میانجی گری سازمان ملل متحد یک دولت وحدت ملی در طرابلس تشکیل شده است. البته در طرابلس و در بخش های وسیعی از این کشور همچنان شبه نظامیان کنترل اوضاع را در دست دارند.
سال گذشته بخش زیادی از پناهندگان از طریق یونان به اتحادیه اروپا آمدند. در سال های گذشته اغلب مهاجران سفر بسیار طولانی تر و خطرناک تر دریای مدیترانه را برای رسیدن به ایتالیا و ورود به اتحادیه اروپا انتخاب کردند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده